J.R.'nin külleri Southfork'ta

1980'lerin efsane dizisi Dallas'ta entrikacı 'J.R. Ewing'i canlandıran ve bu hafta yaşamını yitiren oyuncu Larry Hagman'ın külleri dizideki Southfork Çiftliği'ne serpilecek

28 Kasım 2012, Çarşamba 11:30
A A

'Dallas' dizisinin başrollerinden 'J.R. Ewing'i canlandıran Larry Hagman, bu hafta başında yaşamını yitirdi. Hagman'ın küllerinin dizideki Southfork Çiftliği'ne serpilmesi planlanıyor. Hagman'ın uzun süreli menajeri ve arkadaşı Gene Yusem de bu planı doğruladı. Yusem, "Larry bu fikri severdi" dedi. x

Kanser hastalığı nedeniyle yaşama veda eden 81 yaşındaki ABD'li oyuncu Larry Hagman'e 1992'de siroz teşhisi konuldu. Hagman, 1995 yılında karaciğer kanseri nedeniyle organ nakli ameliyatı geçirdi.

Oyunculuk kariyerine 1960'larda başlayan ve 'I Dream of Jeannie' dizisinde canlandırdığı astronot Tony Nelson karakteri ile ön plana çıkan Hagman, J.R. Ewing karakteri ile dünya çapında ün kazandı.

DİZİ DEVAM EDECEK

'Dallas' dizisi, 1978-1991 yılları arasında Türkiye'nin de aralarında bulunduğu pek çok ülkede gösterildi ve büyük ilgiyle izlendi. Gösterildiği ülkelerde gündemi değiştirecek kadar merakla izlenen dizide başrolü Hagman'ın yanı sıra (J.R), Patrick Duffy (Bobby), Victoria Principal (Pamela) ve Linda Gray (Sue Ellen) üstleniyordu.

Hagman'ın hayat verdiği J.R. karakterinin 1980 yılında vurulduğu bölüm, televizyon tarihinin en çok seyredilen bölümlerinden biri oldu. DİZİ DEVAM EDECEK Larry Hagman, yeni çekilen Dallas dizisinde de rol aldı. Dizi çekimlerinin devam etmesi ve ikinci sezonunun 28 Ocak'ta ABD'de yayınlanmaya başlaması bekleniyor.

 

NTV

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;