Kabataş'ta ayağı ezilen kızın tedavisi sürüyor

İstanbul Kabataş'ta belediye otobüsünün vapur iskelesine dalması ile meydana gelen kazada ayağı kopma derecesinde yaralanan Kübra Dere, 4,5 saat süren ameliyat sonrası gözlem altına alındı

02 Ağustos 2014, Cumartesi 14:20
A A

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Kübra Dere’nin ağabeyi Fahri Dere habercilerin sorusu üzerine,  "Kardeşimin yanına sabah uğrayıp çorba ve su içirdim. Bilinci açık, morali yerinde şu anda. Orada ilgilenenler de durumunun iyiye gittiğini söylemişler. Doktorlarıyla görüşemedik. Detaylı bilgiyi onlar verecek. Sağlık durumu ilerleyen günlerde netleşecek" dedi.

Fahri Dere, kardeşinin ameliyatının 4,5 saat sürdüğünü söyleyerek, "Kendisiyle konuştum. Hafif ağrıları olduğunu söyledi. Moral vermek amacıyla bunların geçici bir süreç olduğunu, uzun bir süreç olsa da hepsinin bitececeğini söyledim. Kaza esnasında da bilinci açıktı. Arabanın altında sürüklendiğinde öleceğini sanmış. Buna da şükür diyoruz. Temennimiz şu anda ayağı. Ondan gelecek iyi haberlere odaklanmış durumdayız. Herkesten dua bekliyoruz" diye konuştu.

Fahri Dere, "Bayram tatilini ev taşıyarak geçirdik. Bu yüzden Cuma gününü Adalar’da geçirmek için yola çıktık. Olmadı. Nasip olmadı. Buraya geldik" dedi.

Bir basın mensubunun ‘Belediyeden arayan oldu mu sizi?’ sorusuna Fahri Dere, "Olmadı. Medya mensupları burada. Eş dost akraba geliyor, duyanlar arıyor. O kadar" dedi.

Şoför adliyeye sevk edildi


Kaza sonrası ayakta tedavi edilip, gece Karaköy Polis Merkezi’nde getirilen otobüs şoförü Eyüp E., geceyi burada geçirdi. Eyüp E., polis merkezindeki işlemlerinin ardından saat 11.00’de Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Ellerine kelepçe takıldığı görülen şoför polis merkezi çıkışında habercilerin kazaya ilişkin sorularını yanıtsız bıraktı.

Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;