Kaçak aşıklar TV'de yakalandı

Samsun'da 18 yaşına girmesine 10 gün kala sevdiğiyle İstanbul'a kaçan 17 yaşındaki Y.B. bir televizyon programına katılınca yakalandı

09 Kasım 2009, Pazartesi 15:40
A A

O.Ş. ile Y.B. ailelerinin evliliğe izin vermemesi üzerine birlikte kaçmaya karar verdi. Kızın bulunması için ailesi tarafından yapılan başvurular sonuç vermedi.

Cumartesi akşamı Mahmut Tuncer'in bir televizyon kanalında hazırlayıp sunduğu ve çiftlerin hayırseverlerin yardımı ile evlendirildiği ‘Mahmut Tuncer Show' programını izleyen anne Bağdagül B., İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nü arayarak kaçırılan kızını televizyonda gördüğünü bildirip, yakalanıp kendisine teslim edilmesini istedi.

Mahmut Tuncer, bir çiftin evliliği için hazırladığı programı sürdürürken, stüdyoya sivil polislerin gelmesi üzerine neye uğradığını şaşırdı. Polislerin durumu anlatması üzerine, yakınlarıyla birlikte geldiği stüdyoda izleyiciler arasında bulunan çifti kameraların önüne alan Mahmut Tuncer, kızını görüp tanıyan Samsun’un Havza İlçesi'nde oturan annesi 2’si kız 4 çocuk annesi Bağdagül B. ile bağlantı kurulmasını istedi.

Telefona bağlanan Bağdagül B., tüm ısrarlara rağmen sanayi sitesinde çalışan O.A.'ya kızı vermeyeceğini söyledi. Polisler, canlı yayında ailesinin yanına dönmeyeceğini ve mutlaka sevdiği gençle evlenmek istediğini söyleyen Y.B.’nin eve dönmek istememesi halinde Sosyal Hizmetler Yetiştirme Yurdu’na teslim edileceğini, 18 yaşına kadar burada tutulabileceğini bildirdi.

Anne Bağdagül B. Buna rağmen kızını vermeyeceğini ve eve götürmek için tüm gücüyle çaba harcayacağını anlattı. Emekli eşi Ali B.’nin birahanede olduğunu ve gece yarısından önce dönmeyeceği için onunla görüşemeyeceklerini anlatan anne Bağdagül B., kızının kendisine verilmesini istedi. Mahmut Tuncer bunun üzerine kaçak aşıkları sivil polislere teslim etti.

Poliste ifadeleri alınan genç aşıklardan Havza 25 Mayıs İlköğretim Okulu mezunu Y.B. sosyal hizmetler yurduna yerleştirildi.

İhsan DÖRTKARDEŞ-Yaprak KOÇER/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;