Kaçak sevgililerin hazin sonu

Kaçak sevgililerin hazin sonu

15 Kasım 2009, Pazar 14:58
A A

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde, 15 gün önce kayıplara karışan bir aylık evli 29 yaşındaki Celal K. ve 6 yıllık evli iki çocuk annesi Hülya K., Umurbey Mahallesi'ndeki zeytinlikte asılı olarak bulundu. İntihar ettikleri öne sürülen sevgililerin "8 yıldır bu şekilde yaşamaktan bıktık, ölümümüzden kimse sorumlu değildir" şeklinde not bıraktıkları öğrenildi.

Daha önce belde olan ve yapılan değişiklikle Gemlik'e bağlı mahalleye dönüşen Umurbey'de bu sabah zeytinliğe giden vatandaşlar tarafından ceviz ağacına asılı iki ceset bulundu. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından yapılan inceleme sonucu ceviz ağacına sırt sırta asılı bulunan cesetlerin kimlikleri belirlendi. Gemlik Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Bayezit denetiminde yapılan incelemede cesetlerden erkeğin 21 gün önce evlenen 29 yaşındaki TIR şoförü Celal K.'ye, kadının da 6 yıllık evli olan 27 yaşındaki Hülya K.'ye ait olduğu saptandı.

8 yıldan beri ilişkileri bulunduğu bildirilen sevgililerin zeytinliğe Celal K.'ye ait araçla geldikleri ve otomobile "8 yıldır bu şekilde yaşamaktan bıktık, ölümümüzden kimse sorumlu değildir" şeklinde not bıraktıktan sonra kendilerini astıkları sanılıyor.  Celal K. ve Hülya K.'nin cesetleri ağaçtan indirildikten sonra önce Gemlik Devlet Hastanesi'ne buradan da otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna sevk edildi.

İddiaya göre, Hülya K.'nin 15 gün önce evine "Bir daha dönmeyeceğim çocuklarıma iyi bakın" diye not bıraktığı ve ailesinin jandarmaya kayıp ihbarında bulunduğu öğrenildi. Celal K.'nin de 21 gün önce Umurbey'de düğün yaparak evlendikten bir hafta sonra kayıplara karıştığı bildirildi.

Ailesinin başvurusu üzerine Hülya K.'nin 4 gün önce Muğla'da jandarma tarafından bulunduğu, ancak kendi isteği ile evden ayrıldığını söylemesi üzerine herhangi bir işlemin yapılmadığı öne sürüldü.

Sevgililerin asılı bulunduğu aracın bagajında yapılan incelemede ise Hülya K.'nin bugün 4 yaşına giren ve doğum gününü kutlayan ikiz kızları A.K ile İ.K.'ye aldığı hediye paketleri de bulundu.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;