Kaçırılan küçük çocuğu evin köpeği kurtardı

3.5 yaşındaki Arda'nın peşinden giden Reks adlı köpek çocuğu kaçırılmaktan son anda kurtardı

01 Ekim 2009, Perşembe 18:28
A A

Adapazarı´nda evlerinin önünde oynarken kimliği meçhul bir kişi tarafından kaçırılan 3.5 yaşındaki Arda'nın peşinden giden Reks isimli evin köpeği, küçük çocuğu kurtardı. Köpeğin peşlerinden geldiğini gören çocuğu kaçıran meçhul kişi onu bırakmak zorunda kaldı.

Polis şimdi çocuğu kaçırmaya çalışan şahsı arıyor. Yenidoğan Mahallesi'nde oturan Dilek- Aziz Aksoylu çiftinin 3.5 yaşındaki çocukları Arda dün saat 11.00 sıralarında evlerinin önünde oynadığı sırada kimliği belirsiz bir kişi tarafından götürüldü.

Olayı gören komşuları hemen anne Dilek Aksoylu´ya çocuklarının durumu bildirdi. Onlar da polisten yardım istedi. Mahalleye gelen ekipler çocuğu aramaya başlarken küçük Arda yaklaşık bir saat sonra kayıp çocuk evlerine 750 metre ilerde bir mahalle sakini tarafından bulunarak ailesine teslim edildi.

Küçük Arda bulunduğunda ise yanında evin köpegi Reks de vardı. Aksoylu ailesi çocuklarının bulunmasıyla büyük sevinç yaşarken Arda´yı kaçıran meçhul kişinin evin köpeğinin de beraber gitmesi sonucu küçük çocuğu bırakmak zorunda kaldığı ortaya çıktı.

Baba Aziz Aksoylu, "Oğlum buradan götürülürken Reks de peşinden gitmiş. Bu şahıs evin önünde oynarken oğlumu almış. Komşular görmüş.

Arda, 'Gitmem babam kızar' demiş ama o kişi oğlumu alıp götürmüş. Köpeğin de oğlumla beraber gitmesi sayesinde sanıyorum şahıslar korkup bıraktı" diye konuştu. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri küçük Arda'yı kaçırmaya çalışan kişinin eşgalini görgü tanıklarının ifadesiyle belirledi.

Zafer TOKUŞ/Aziz GüVENER-ARAPAZARI(Sakarya),(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;