Kaçırıldı mı kaçtı mı?

Facebook'ta tanıştığı genç tarafından kaçırıldığı iddia edilen 15 yaşındaki M.B. bulunamazken, M.B'yi kaçırdığı ileri sürülen Murat Taşdemir'in de 2 yıldır kayıp olduğu belirtildi

Kaçırıldı mı kaçtı mı?

Ailesinin liseden aldığı kayıp M.B.'nin babasının kızını kaçırdığını öne sürdüğü Murat Taşdemir'in İstanbul Esenyurt'ta oturan ağabeyi Güntay Taşdemir, “Otoparkta çalışan kardeşim 2007 yılında 2 kişi ile görüldükten sonra kendisinden bir daha haber alamadık. Şimdi fotoğraf ve adını bu olayda görünce şaşırdık ve umutlandık” dedi.

Mobilyacılık yapan Güntay Taşdemir, kardeşi Murat Taşdemir'i 2007 yılından beri aradıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Haberi gazetelerde okuyunca şaşırdık. Çünkü kızın babasının elindeki Facebook'tan kopyaladığını söylediği fotoğraf kardeşim Murat Taşdemir'e ait.

Kardeşimi de biz 2007 yılı Eylül ayından beri arıyoruz. O fotoğrafı görünce şaşırdık. Gaziosmanpaşa ve Gayrettepe Emniyet Müdürlüğüne kayıp sonrası müracaatımız vardı. Bu olaydan sonra da giderek yardım istedik.”

Güvenlik güçleri, ailenin bu iddiaları üzerine M.B.'nin birlikte kaçtığı kişinin başka biri olma olasılığı üzerinde durmaya başladı.
Zafer TOKUŞ/DHA