Kaçmaz'dan 'F Tipi' savunma

Osman Kaçmaz sözlü savunmasında “Alfabenin bir harfi ile adlandırılan bir cemaat ülkenin tüm kalelerini ele geçirdi” dedi

05 Mart 2010, Cuma 05:00
A A

 'ALFABENİN BİR HARFİ KALELERİ ELE GEÇİRDİ'

Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan’a yargı yolunu açan Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz hakkında ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘soruşturmasının gizliliğini ihlal’den dava açılmıştı.

Kaçmaz’ın yargılanmasına dün Yargıtay 4. Ceza Dairesi’nde başlandı. Osman Kaçmaz sözlü savunmasında “Alfabenin bir harfi ile adlandırılan bir cemaat ülkenin tüm kalelerini ele geçirdi” dedi. Daha önce de CHP Lideri Baykal ‘F’ tipi bir örgütlenmeden söz etmişti.

 'CADI AVI BAŞLATILDI, GEREKİRSE YANARIZ'

Baykal’ın Fethullah Gülen cemaatini kastettiği anlaşılmıştı. Osman Kaçmaz’ın da bu sözleriyle Gülen cemaatini işaret ettiği öne sürüldü. “Bu siyasi bir davadır” diyen Osman Kaçmaz, “Kimse şimdiki gücüne güvenmesin kimin kimi yiyeceğine su karar verir” dedi.

Osman Kaçmaz şunları söyledi: Benim de içinde bulunduğum hedef seçilen kişilere cadı avı başlatılmıştır. Cadı ilan ederek, bizleri yakmak isteyenler şunu unutmasın: Gerekirse yanacağız.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;