Kaddafi'nin çadırına yıkım emri

Yurtdışı gezilerinde otel yerine kendi çadırında kalan Kaddafi'ye ABD'de kötü sürpriz...

23 Eylül 2009, Çarşamba 17:30
A A

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantıları için ABD’nin New York kentine gelen Libya lideri Muammer Kaddafi bu kez kötü bir sürprizle karşılaştı. Gittiği her yere Bedevi çadırını da beraberinde götüren ve diğer dünya liderleri gibi otelde kalmak yerine çadırda yatıp kalkan Kaddafi’ye bu kez izin çıkmadı. 

YIKIM EMRİ GELDİ
New York yakınlarındaki Westchester bölgesinde kurulmaya başlanan çadırı gören yerel yetkililer alarma geçti ve ortalık yere böyle bir şeye izin verilemeyeceği konusunda uyarıda bulundu. Yetkililer, yeşillik bir araziye uluorta kurulan çadırın bir an önce yıkılması emrini verdi. 

TRUMP'IN ARAZİSİ
Arazinin, emlak milyarderi Donald Trump’a ait olduğu ancak buraya çadır kurulması için kendisinden bir kiralama işlemi yapılmadığı belirtiliyor. Trump’ın şirketinden yapılan açıklamada, söz konusu arazinin daha öncesinden Ortadoğulu bir gruba kiralandığını ancak bu kişilerin Kaddafi’yi tanıyıp tanımadığının bilinmediği ifade edildi. 

Libya lideri, burayı seçmeden önce Manhattan'daki ünlü Central Park'ta çadır kurmak istemiş ancak yetkililerden yine izin alamamıştı.

Posta İnternet

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;