Kadıköy gibi inledi

Twente'yi devirerek gruptan lider çıkmayı garantileyen Fenerbahçe'yi, taraftarları 90 dakika boyunca coşkuyla destekledi. Tribünler Şükrü Saracoğlu Stadı'nı aratmadı, “Fenerbahçe” ve “Türkiye” sesleriyle yer gök inledi. Maçtan önce iki takım taraftarları arasında kavga çıktı

03 Aralık 2009, Perşembe 05:00
A A

Fenerbahçe’yi zorlu Twente deplasmanında taraftarı yalnız bırakmadı. Karşılaşma için Türkiye’den gelenlerin yanı sıra, Hollanda ve yakın ülkelerden çok sayıda taraftar Enschede’ye akın etti. Fenerbahçe taraftarına ayrılan bölüm dışındaki tribünlerde de çok sayıda Türk seyirci yer aldı. Gurbetçiler, 90 dakika boyunca bir an bile susmadan takımı destekledi. De Grolsch Veste Stadı’nın tribünleri Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı’nı aratmadı.

* Geniş güvenlik önlemlerine rağmen maç öncesinde stat çevresinde kavga çıktı. Twente’nin fanatik taraftar grupları Fenerbahçeli taraftarlara saldırdı. Olaylarda bir Sarı-Lacivertli seyircinin yaralanarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Stat çevresinde güvenliği sağlamaya çalışanlar arasında atlı polisler de yer aldı.

TEK FORVET GÜİZA

* Kasımpaşa karşısında çift forvetli düzende Semih ve Güiza’yı sahaya süren Alman teknik adam, Avrupa sınavında tek forvetli sisteme döndü. Dos Santos, Twente karşısında yedek kaldı. Daum bu futbolcunun yerine orta alanın solunda tercihini Vederson’dan yana kullandı. Sarı-Lacivertli ekipte geçirdiği trafik kazasının ardından bileği kırılan ve Enschede’ye getirilmeyen Kazım’ın yerine sağ kanatta Mehmet Topuz şans buldu. Emre’nin yokluğunda ön liberoda Cristian’ın yanında Selçuk görev aldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;