Kadın hentbolcular sahada kavga etti

Pazartesi, 27 Aralık 2010 - 12:12

Kadın hentbolcular sahada kavga etti

Rize'nin Ardeşen İlçesi'nde, Ardeşen Gençlik Spor ile Sivas Gençlik Spor takımları arasında oynanan Türkiye Hentbol Bayanlar 1'inci Ligi A Grubu karşılaşmasının sonunda kavga çıktı. Oyuncuların saç saça, baş başa kavgasına sahaya giren bazı taraftarlar da karıştı. Olayda, 3 sporcu yaralandı.

Ardeşen Kapalı Spor Salonu'nda, Sivas Gençlik Spor ile Ardeşen Gençlik Spor takımları arasında dün oynanan hentbol karşılaşması gergin geçti. Ardeşen ekibinin ilk yarıyı 13- 12 önde tamamladığı maçın ikinci devresinde ev sahibi takımından Merve, hakem tarafından oyundan çıkartıldı. Karara itiraz eden takım antrenörü Fatma Badoğlu da hakem tarafından tribüne gönderildi. Maç boyunca süren gerginlik karşılaşmanın sonunda iki takım oyuncuları arasında önce tartışmaya ardından da kavgaya dönüştü. Koridorda devam eden kavgaya bazı taraftarlar da karıştı.

Polisin müdahalesi ile sona eren olaylarda Ardeşen ekibinden Hacer Kamburoğlu, Sivas ekibinden ise Eda ile Kudret yaralandı. Yaralı sporcular, Ardeşen Devlet Hastanesi'ndeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Muhammet KAÇAR/ARDEŞEN (Rize), (DHA)


Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle