'Kadın öğretmen, kız öğrenci tarafından darp edildi' iddiası

Aydın'da bir ortaöğretim okulunda bir kadın öğretmenin, bahçede sigara içtiği için uyardığı kız öğrenci tarafından darp edildiği öne sürüldü

20 Mart 2015, Cuma 11:28
A A

Aydın'daki bir ortaokulda müdür yardımcısı olan 35 yaşındaki İngilizce öğretmeni Sema Albayrak, iddiaya göre, okulun bahçesinde sigara içtiği için uyardığı öğrencisi 14 yaşındaki İ.G.’nin saldırısına uğradı. Aldığı darbeyle alnı çizilen ve başında şişlik oluşan Albayrak, 1 gün iş göremez raporu aldı. Polis ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, olayla ilgili soruşturma başlattı.

İKAZ ETTİ, ODASINA ÇAĞIRDI


Olay, dün saat 12.30 sıralarında, Mustafa Kiriş Ortaokulu’nda meydana geldi. İngilizce öğretmeni ve müdür yardımcısı Sema Albayrak, iddiaya göre, 8. sınıf öğrencisi İ.G.’nin okul bahçesinde sigara içtiğini gördü. Bunun üzerine öğrenciyi önce ikaz eden Albayrak, kendisiyle görüşmek için de odasına çağırdı.

'ÖĞRETMENİNİN SAÇLARINDAN TUTUP KAFASI DUVARA VURDU'


Albayrak tarafından uyarılan İ.G.’nin, odaya girdikten sonra sinirlenerek öğretmene saldırdığı ileri sürüldü. İddiaya göre İ.G., öğretmeninin saçlarından tutarak kafasını duvara vurdu. Gürültüleri duyan diğer öğretmenler odaya girerek olaya müdahale etti. Olayın şokuyla baygınlık geçiren öğretmen için okula sağlık görevlileri çağırıldı.

Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Albayrak, ambulansla Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Aldığı darbeyle alnı çizilen ve başında şişlik oluşan Albayrak, tedavisinin ardından taburcu edildi. Albayrak’e 1 gün iş göremez raporu verildiği belirtildi.

İFADESİ ALINIP BIRAKILDI


Albayrak’ın şikayeti üzerine Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülen İ.G., ifadesine başvurulduktan sonra serbest bırakıldı.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, öğretmenle öğrenci arasında yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldığını, müfettiş görevlendirildiğini ve her açıdan konuyu araştırıp gerekeni yapacaklarını söyledi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;