Kadın öğretmen, öğrencilerine tecavüzden 555 yıl hapis cezası alabilir

ABD'de bir kadın öğretmen, öğrencilerine tecavüzden 555 yıl hapis cezası alabilir

09 Nisan 2015, Perşembe 14:34
A A

Bild gazetesinin haberinde 30 yaşındaki ingilizce öğretmeni Jennifer Christine Fichter‘in küçük yaştaki 37 çocuğa tecavüz suçlamasından, her tecavüz için 15 yıl hapis cezası alırsa, toplam 555 yıl hapse mahkum edilebileceği yer aldı.

Lakeland’daki Central Florida Aerospace Academy“de görev yapan Fichter’in bir yıl önce en az üç erkek öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği için görevine son verilmişti. 17 yaşındaki bir öğrenci verdiği ifadede ilişkilerinin Kasım 2013’de başladığını söylerken “hep arabaya gider, orada yapardık“ dedi. Öğrenci, en az 20-30 kez öğretmeniyle beraber olduğunu ifadesinde söyledi. Öğrencilerinden hamile kalan öğretmenin, çocuğu da aldırdığı iddianamede yer aldı.

17 yaşındaki öğrencinin ailesinin ilişkiyi fark etmesiyle ortaya çıkan tecavüz olayı, diğer kurbanların polise baş vurmasıyla büyüdü. Öğrencileriyle ilişkiye meraklı 30 yaşındaki kadın öğretmenin ömür boyu hapis cezası alması tehlikesi olduğuna dikkati çekilerek, mahkeme kararının 2 Temmuz’da açıklanacağı haberde yer aldı.

Ahmet İNCEL / (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;