Kadın orgazmı ile ilgili merak ettiğiniz 17 şey

Hangi pozisyonlar sizi zirveye yaklaştırıyor? Her seferinde orgazm olmak mümkün mü? Orgazmla ilgili merak edilen bütün sorulara bilimsel cevaplar bulmak mümkün.  

09 Şubat 2018, Cuma 11:27
A A

İlişkinin sonunda orgazm yaşamayı istiyorsanız, ön sevişmeyi atlayamazsınız. Ön sevişmeyi ne kadar uzun tutarsanız, o kadar kan akışınız hızlanır ve bu da sizi daha hassas yapar. Bir kadının tam anlamıyla tahrik olması için ortalama 10-20 dk ön sevişme gereklidir. 

Yaşınız arttıkça, orgazm olma ihtimaliniz de artar. Amerikan Tıp Dergisindeki bir araştırmaya göre, 35-40 yaşından sonra kadınlar ilişki esnasında, kendilerinden daha genç kadınlardan daha fazla tatmin olurlar. 

Kadınlar, orgazm konusunda çoğunlukla rol yapıyor. Araştırmalar, kadınların `'ının yatakta Oscarlık bir performans sergilediğini gösteriyor. Garip olan ise erkeklerin Y'unun, bu yalanın farkında olması... 

Mutlu son için birden fazla yol var.Klitoral orgazm, mutlu bir son için bilinen en iyi yol olabilir ama bu kesinlikle tek seçeneğiniz değil. Ayrıca vajinal orgazm, karışık orgazm veya çoklu orgazm olabilirsiniz. 

Partnerinizle aynı anda orgazm olma durumu, sadece filmlerde olmaz. Orgazm olmak muhteşem ise, eşinizle aynı anda orgazm olmak iki kat muhteşemdir; harikuladedir. 

Bazı pozisyonlar, diğerlerine göre daha orgazm dostudur. Doggie-Style kadınlar için de en iyi orgazm pozisyonlarından birisidir. Nedeni ise basit. Bu pozisyon, G noktasını (vajinal duvarların içindeki aşırı hassas bir nokta) uyarır; ve elbette klitorisi. 

İlişki esnasında ses çıkarmak, sizi zirveye yaklaştırabilir. Görünüşe göre; seks sırasında sesinizi kontrol etmek muhteşem bir orgazm için anahtar olabilir. Tantrik sekste, tiz sesler yapmak sekssel enerjiyi göğsünüze, boğazınıza ve kafanıza getirirken; pez sesler çıkarmak onları aşağıya, yani cinsel organa getirir. 

Kötü haber: Bazı kadınlar orgazm olamaz. Kadınların yaklaşık olarak % 10-15'i anorgazmik; yani fiziksek olarak orgazm olamıyorlar. 

Orgazma giden yolu kendiniz belirleyebilirsiniz. Diğer bir garip orgazm haberi de, orgazmı zihinsel olarak başlatmanın mümkün olduğu. Seks Terapisti Gine Ogden "Bu bir nefes alıp verme, fantezi; kendi kendinize odaklanmanız için izin vermenizin bir kombinasyonudur." diyor. 

Masturbasyon en etkili yollardan birisi. Bu, kadınlar için orgazm olmanın en kolay yoludur. Sonuçta, kim, sizi neyin daha iyi hissettirdiğini sizden daha iyi bilebilir ki? 

Orgazma ulaşmanın en kolay yollarından birisi: Oral seks. Sex Uzmanı Dr. Leanna Wolfte "Birçok kadın, olayı sadece vajinal seks ile tek başına bitirmeyi zor buluyor. Çünkü bu aşırı hassas klitorisi uyandırmada pek de yeterli değil." diyor. Ona göre bu sorunun çözümü ise basit: Oral seks. 

Orgazmlar sonrası daha konuşkan olursunuz. Orgazm sonrasında neden çenenizin düştüğünü hiç merak ettiniz mi? Nedeni, orgazm sonrası beyninizin salgıladığı -mutluluk hormonu- oksitosin hormonu. 

Sevgilisiyle/eşiyle sevişen kadınlar daha çok orgazm oluyorlar! Bir araştırmaya göre, partneri ile duygusal bir ilişkisi olan kadınlar, öylesine seks yapan kadınlara göre seks sırasında daha yüksek oranda orgazm olmaya meyilliler. 

Ortalama bir orgazm 20 saniye sürüyor. Bu 20 saniye boyunca yaklaşık her bir 0.08 saniyede ritmik kasılmalar yaşarsınız ve bu kasılmaları boş zamanlarınızda Kegel egzersizlerini yaparak güçlendirebilirsiniz. 

Doğum esnasında da orgazm olabilirsiniz. Garip ama gerçek: Çocuk doğurmak aniden bir orgazm başlatabilir. Doğum esnasında yaşanan kasılmalar orgazmı tetikleyebilir.  

Yaptığınız egzersizler de sizi orgazma ulaştırabilir. Kegel egzersizleri, size orgazm yaşattırabilecek tek egzersiz değildir. Belirli karın hareketleri size bilindiği adıyla "coregazm" ı yaşatabilir. 

Orgazm olmanızın önündeki engel: Endişe. Araştırmaya göre, aşırı stresli olan kadınlar, daha az stresli olan kadınlardan nazaran, fiziksel olarak daha az uyarılma seviyesine sahipler. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.