Kadın ve travesti katiline 3 müebbet

İzmir'de birer gün arayla iki kadın ve bir travestiyi öldüren seri katile 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Kadın ve travesti katiline 3 müebbet

İzmir'de birer gün arayla iki kadın ve bir travestiyi öldürdükten sonra Bodrum’da yakalanıp, tutuklanan Hamdi Ayri, üç kişiyi kasten öldürmekten üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, silahla yağma suçundan 45 yıl, ruhsatsız silah kullanmaktan 3 yıl hapis 2 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Bodrum’da garsonluk yapan Hamdi Ayri, ilk olarak 25 Nisan 2010’da bir banka şubesinde çalışan Esra Yaşar’ı (27), Balçova ilçesinde tabancayla başına ateş ederek öldürdü. Ayri, genç kızın cep telefonu ve içerisinde şahsi eşyaları ile parası bulunan çantasını da aldı.

Hamdi Ayri, bir gün sonra, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Ayşe Selen Ayla’yı (22) aynı yerin yakınlarında başına tabancayla ateş ederek öldürdü.

Ayri, genç kızın cep telefonu ile içerisinde para ile kimlik ve banka kartları bulunan cüzdanını alıp kaçtı. Son olarak, birlikte olmak için anlaştığı "Azra" takma isimli travesti Mustafa Has’ı (30), Kemeraltı’nda bir otomobilde başına tek el ateş ederek öldüren Hamdi Ayri, birer gün arayla işlediği üç cinayetin ardından gizlenmek için Muğla’nın Bodrum ilçesine gitti.

TELEFONLARI SATARKEN GÖRÜNTÜLENDİ


Ayri, gaspettiği cep telefonları satarken görüntülendiği güvenlik kameraları kaydından kimliğini belirleyen polisin düzenlediği operasyonla yakalanarak İzmir’e getirildi.

Tutuklanan Hamdi Ayri hakkında adam öldürmek, silahlı yağma ve ruhsatsız silah kullanma suçlarından İzmir 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Ayri, bugün sonuçlanan davada, üç kişiyi kasten öldürmekten üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, silahla yağma suçundan 45 yıl, ruhsatsız silah kullanmaktan 3 yıl hapis 2 bin TL para cezasına çarptırıldı.

DHA