Kadınlar kapıştı, erkekler topladı

Şanlıurfa'da eğitim yardımını almak için PTT Şubesi önünde toplanan kadınlar izdihama yol açtı. Kadınlar güçlükle aldıkları paraları kocalarına verdi

28 Kasım 2012, Çarşamba 15:04
A A

Siverek’te, çok sayıda kadın 'Şartlı Nakil Transferi' kapsamında 3 ayda bir dağıtılan eğitim yardımını almak için sabah erken saatlerden itibaren Camikebir Mahallesi’nde bulunan PTT Şubesi önünde kuyruğa girdi.

>> GEÇEN SENE DE AYNISI OLMUŞTU

Erkek öğrencilere 35, kız öğrencilere ise 45 lira ödeme yapılan yardımdan yararlanmak isteyen kadınlar, uzun kuyruk oluşturdu. Kucaklarındaki çocuklarıyla para kuyruğuna giren bazı kadınların eşleri ise PTT Şubesi önünde bekledi.

EZİLME TEHLİKESİ GEÇİRDİLER

Mesainin başlamasıyla birlikte görevliler, toplanan çoğunluğu yöresel kıyafet giymiş kadınları gruplar halinde içeri almak istedi. Ancak, kapıların açılmasıyla birlikte soğukta beklemek istemeyen kadınlar, aynı anda içeriye girmek isteyince izdiham yaşandı.

İzdiham sırasında bazı kadınlar ile yanlarında bulunan çocukları ezilme tehlikesi geçirdi. Görevliler, kadınları güçlükle sıraya konuldu ve gruplar halinde içeri alındı. PTT Şubesi’ne girmeyi başaran kadınlar vezneden aldıkları çocuklarının eğitim parasını kapı önünde bekleyen kocalarına vermesi dikkat çekti.
Yetkililer, ilçede 86 bin öğrenci için para yardımında bulunulduğunu açıkladı.

Mehmet SEZGİN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;