Kadınlar neden aldatır?

İnternet üzerinden yapılan bir ankette “Kadınlar neden aldatır?” sorusuna yanıt arandı...

04 Ekim 2009, Pazar 10:20
A A

“Her şey çok güzel başlamışken, birlikte keyif alır, birlikte hayaller kurarken, nasıl oluyor da aldatma ihtiyacı duyuluyor?” ve “Eskiden kadınlar erkeklerine daha mı çok bağlıydı yoksa artık çok mu cesaretliler de aldatıyorlar?” sorularına yanıt arayan mahmure.com, bu soruları internet kullanıcılarına sordu.

Cevaplar arasında en önemli aldatma nedeni olarak eşlerinin kendilerine ilgisiz davranmaları olduğunu ortaya çıkardı. Kadınların aldatma nedenlerinden birinin de, belki de kendi egolorını zirveye çıkarmanın peşinde olup olmadığını da sorgulayan mahmure.com, Kanal D’nin ilgiyle izlenen “Aşk-ı Memnu” dizisindeki Bihter’den örnek veriyor.

Etrafında ona pervane olan, üstelik de çok zengin kocası Adnan Bey’i, amcası olmadan bir yerlere gelemeyen Behlül’le aldatan Bihter’in, yakışıklılığının etkili olup olmadığı da araştırılıyor.

mahmure.com okuyucularına “kadınlar neden aldatır?” diye sordu. İşte ankete katılan 5 bin 600 kişinin verdiği  şaşırtıcı cevaplar. 

Kadınlar neden aldatır?

İlgisiz kaldıkları için : 3208 (% 40,05)

Yeniden beğenilme duygusunu yaşamak için: 1588 (% 21,55)

İntikam için: 981 (%14,17)

Heyecan aradıkları için: 570 (%10,34)

Diğer: 189 (3,43)

(Hürriyet)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.