Kadınların yaptığı 7 stil hatası

Bazı kıyafet tercihlerimiz yüzünden olduğunuzdan daha kilolu görünebilirsiniz! İşte kadınların kombin konusunda yaptığı hatalar...  

26 Eylül 2017, Salı 11:20
A A

Hepimiz giydiklerimiz beğenilsin ve güzel görünelim isteriz. Harika bir fiziğe sahip olsanız bile doğru kıyafet seçimi yapmazsanız görüntünüzü berbat etmeniz olası bir durum. Fakat doğru kıyafet tercihi yaparak bütün gözleri üzerinize çekebileceğiniz gibi vücudunuzda ki kusurları gizleyebilirsiniz. Sizler için çoğumuzun zaman zaman yaptığı 7 moda hatasını kaleme almak istedik.  

1-  Büyük ekose desenler

1-  Büyük ekose desenler

Büyük ekose çizgiler modeli tamamen öldürebilir. Şık görüldüğü parçalar olsa bile genel olarak kalçalarda daha geniş olduğunuz izlenimini verirler. Bunun yerine daha nötr baskılar ve düz renkler tercih etmeniz önerilir. Ama gerçekten ekose desenleri çok seviyorsanız ve onlar olmadan olmaz diyorsanız, minimal ekose desenler tercih etmeniz önerilebilir.  

2- Yatay çizgiler- desenler

2- Yatay çizgiler- desenler

Yatay desen ve çizgiler sizi olduğunuzdan çok daha kilolu gösterirler. Çizgili kıyafetlerim olmazsa olmaz diyorsanız da üzülmeyin yapmanız gereken tek şey onların yönünü değiştirmek. Dikey desenler ve çizgiler bunun aksine sizi daha ince ve daha zarif gösterecektir.  

3- Fazla haraketli parçalar

3- Fazla haraketli parçalar

Fırfırlar, dalgalar kombinlerinizi kesebilir. Aynı zamanda sizi yine olduğunuzdan en az 1 beden daha kalın gösterebilir.  

4- Geometrik unsurlar ve büyük desenler

4- Geometrik unsurlar ve büyük desenler

Büyük desenler sizi daha geniş gösterir. Bilekten kemerli ve bağlamalı ayakkabılar bacak boyunuzu kestiği için olduğunuzdan daha kısa görünmenize neden olabilir. Diğer yandan, yakalarda kullanılan çizgi detayları ve etek kombinlerinizde içinize aldığınız üst parçalar daha uzun görünmenizi sağar.  

5-  Vücudunuza uygun olmayan yakalar

5-  Vücudunuza uygun olmayan yakalar

Eğer geniş omuzlara sahip değilseniz özellikle kayık yakalar sizi daha basık gösterecektir. Bunu aksine v yaka tercihler ile her zaman daha zarif görüntüler elde edebilirsiniz.  

6- Kalın yatay çizgiler

6- Kalın yatay çizgiler

Kıyafetlerde enine kullanılan çizgiler vücut boyunuzu keser ve sizi olduğunuzdan daha şişman gösterir.  Enine çizgili parçalarda desen kalın ise kombini çok zordur ve genelde doğru kombin edilmez. Ayrıca uzun elbise veya etek tercihlerinizde daha zarif bir görüntü elde etmek için iki parçayı bir kemer yardımıyla bölebilirsiniz.  

7- Renk seçimleri

7- Renk seçimleri

Fotoğrafta gördünüz gibi üst parçalar aynı olmasına rağmen doğrukombinlenmediğinde ne kadar farklı görüntülere neden oluyor. Mavi renk daha zarif ve ince gösterirken aynı model kıyafet kırmızıda patlamış. Aynı zamanda gördüğünüz gibi bu tarz parçaların altına hareketli seçimler yapmak ayrı bir risktir.