Önceki Fotolar

Kahvenize ekleyeceğiniz üç malzeme ile metabolizmanızı hızlandırın

Sabahları eşsiz tadıyla bizleri güne hazırlayan kahvenin o kadar çok faydası var ki… İşte onlardan biri daha: Kahvenize ekleyeceğiniz bu üç malzeme sayesinde metabolizmanızı fişek gibi hızlanacak  

26 Ekim 2017, Perşembe 11:53
A A

Yapılan araştırmalar sonuncunda kafeinin metabolizmayı hızlandırdığı kanıtlandı. Amerika’da yapılan bir deneyde, 22 hafta boyunca her gün yeşil kahve çekirdeği tüketen katılımcıların  oranında kilo verdiği görüldü.

Tabii ki düzenli olarak spor yapmak ve sağlıklı beslenmek olmazsa olmazlardan. Ancak bu aktivitelerin yanında kahve içmek çok etkili oluyor.  

Kahvenin faydasını artıracak üç malzeme hemen hemen herkesin evinde bulunmakta. İşte onlar:

BAL

BAL

Bal, eşsiz tada sahip olmasının yanında vücuda enerji veren doğal şeker de içerir. Balın içinde C, B6 vitaminleri, folik asit, demir, kalsiyum, sodyum, çinko, potasyum, fosfor ve metabolizma hızını artırdığı kanıtlanmış diğer besin maddeleri bulunur.  

Yine diğer araştırmalar da balın stresi önlediğini, anskiyeteye iyi geldiğini ve kolesterolü düşürdüğünü kanıtladı.

TARÇIN

TARÇIN

Tarçının iltihap sökücü olduğunu hemen herkes bilir. Son yapılan araştırmalarda, tarçının güçlü bir antioksidan olan polifenoller açısından zengin olduğu görüldü.  

Sağlığımıza en büyük katkısı da sindirimi hızlandırması ve kan şekerini dengelemesi. Bunlar gerçekleştiğinde ise hiç acıkmıyorsunuz.

HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI

HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI

Hindistancevizi yağının içinde metabolizmamızı hızlandırdığı bilinen orta zincirli yağ asitleri bulunur. Hindistancevizi yağı tüketildikten hemen sonra bu yağlar, karaciğerden sindirim sistemine doğru harekete geçer. Orta zincirli yağ asitleri ayrıca yağ yakar ve keton üretimini çoğaltır.

Kahvenize eklemeniz gerekenler: 170 ml hindistancevizi yağı 1 yemek kaşığı bal 1 çay kaşığı tarçın

Hazırlanışı:   Malzemeleri bir kâsede karıştırın ve üstünü kapatın. Buzdolabınızda saklayın. Kullanılışı:   Kahvenize her sabah karışımdan bir çay kaşığı ekleyin. İyice karıştırdığınızdan emin olun!