Kakülleriniz için 5 bakım önerisi

Kâkül kesimi kimi için geniş alın bölgesini gizlemek için kullanılsa da modern modellerden yana olanlar da yaz sezonunda saçına kakül kestirerek farklı bir hava katıyor. Peki, bu aşırı sıcaklarda kâkül bakımı nasıl olmalı? İşte kâküllü saçlara sahip olan insanlar için beş öneri...

09 Ağustos 2017, Çarşamba 10:16
A A

Son iki yıldır dikkat edin kaküller sadece kış sezonun değil yazın da moda olmaya başladı. Kimi geniş alın bölgesini saklamak için kakül kestirirken, kimi de yüze modern görüntü kattığını düşündüğü için kuaför koltuğuna oturuyor. 

Eğer siz de kakül sahibiyseniz saç bakımı konusunda dikkatli olmanız gerekitğini biliyorsunuzdur. Şimdi paylaşacağımız bilgiler sizi saç bakımı ve şekil verme konusunda büyük bir zahmetten kurtaracak! 

Eğer kakülleriniz varsa nemlendirme özelliği yüksek olan şampuanları kullanmayın. Çünkü nemlendirme özelliği fazla olan şampuanlar, kaküllerinizin üstünde ağırlık oluşturarak hacmini kaybetmesine neden olur. Bunun yerine saçlarınıza hacim verecek şampuanlar kullanın. 

Her ne kadar duştan sonra saçlarınızı hava ısısı ile doğal bir şekilde kurutmak daha faydalıyken, kakülleriniz için fön makinasından yararlanmalısınız.

Çünkü hava ile kaküllerinizi kurutmak, onları kontrol etmenize engel olur. Duştan sonra fön makinası ve fırça yardımıyla kaküllerinizi kökten uca tarayarak ısı verin. Böylece daha düzgün kaküllere sahip olursunuz.

Cildinize nemlendirici ya da güneş kremi sürdükten ve cildiniz ürünü tamamen emdikten sonra kaküllerinize şekil verin. Aksi takdirde özellikle alın bölgenizdeki ürün kaküllerinize bulaşarak onların şeklinin bozulmasına ve yağlı bir görünüm oluşmasına yol açacak.

Kakülleriniz ve alın bölgeniz arasında bariyer oluşturmak için kaküllerinizin iç kısmına saç spreyi sıkabilirsiniz.

 Böylece alın bölgenizde oluşan yağlanmaların kaküllerinizin şeklini bozmasına engel olursunuz.

Kaküllerinizin daha yoğun gözükmesini sağlamak için kaküllerinizdeki saç diplerine kuru şampuan uygulayın ve parmaklarınızla ürünü dağıtın.

Kakül kestirmeyi düşünenler için çeşitli kakül modelleri...