Kalça şekline göre doğru kıyafet nasıl seçilir? (Örnek anlatımla)

Vitrinde görüp de ilk bakışta aşık olduğunuz kıyafetler, soyunma kabininde üstünüze olmuyor; sizi mutsuz ediyorsa bu haber sizin için! Şimdi öğreneceğiniz bilgiler sayesinde, vücut hatlarınıza göre en doğru kıyafet seçebileceksiniz. İşte moda ve stil konusunda her kadının bilmesi gereken o hileler... 

09 Ocak 2018, Salı 09:50
A A

Çoğu kadın kalçalarını güzel bulmaz. Esasında kalçaların şeklinde kemiklerin konumu, yağ dağılımı ve gluteal kasların boyutu ve şekli etkilidir.  Temelde bu genetik faktörlere göre şekillenen kalçalar doğru egzersizlerle mümkün ölçüde güzelleştirilebilir.    

Kalçalarınızın, giydiğiniz kıyafetler içinde daha güzel görünmesi için doğru kıyafetler seçmelisiniz. Gelin ne yapabileceğimize birlikte bakalım. 

Yuvarlak kalça şeklinde kalçaya sahipseniz...

Yuvarlak kalça şeklinde kalçaya sahipseniz...

Ayna karşısında yan bir şekilde durduğunuzda yarım küre şeklinde çıkık olan kalçanızı görüyorsanız yuvarlak kalçaya sahipsiniz demektir.

Bu durumda, bu güzelliği gizlemenin yazık etmek olacağınızı bilmeniz gerekir. Alt kısımda parlayan elbiseler seçmenizi öneririz. Aslında basit bir kural var: Alt kısım ne kadar geniş olursa, kalça da o kadar dar olsun. 

Kare şeklinde kalçaya sahipseniz...

Kare şeklinde kalçaya sahipseniz...

Pelvik ve uyluk kemiğinin çizgisi düzdür ve bel ile arasında keskin bir geçiş yoktur. Kalçanın bütünü kare şeklini oluşturur ekil şekli kare yapar. Şöyle söyleyebiliriz, kalçanız küçükse ve net bir kalça-bel ayrımı yoksa kare kalçalısınızdır. 

Daha hacimli gösteren çok katlı elbiseler seçin. Kadife kumaşlar da güzel olabilir. 

Ters kalp şeklinde kalçaya sahipseniz...

Ters kalp şeklinde kalçaya sahipseniz...

Bu tip kalçada alt kısım üst kısma nazaran oldukça hacimli görünür. Bu fazlasıyla kadınsı kalça, yüksek seviyede östrojen nedeniyle kalçanın alt kısmında yığılan yağlar sebebiyledir.

Yüksel belli ya da diz boyuna kadar olan dar bir kıyafet seçebilirsiniz. Uyluk çizgisinin, kalça bel ayrımının, kalçanın hacminin belli olduğu bu kıyafetler oldukça hoş duracaktır. 

Ters üçgen şeklinde kalçaya sahipseniz...

Ters üçgen şeklinde kalçaya sahipseniz...

Kalçalar aşağı doğru sivrilir ve ters üçgen şeklinde görülürler. Omuzlarınız kalçalarınızdan daha geniş görünüyorsa ters üçgen kalçalısınızdır.

Bir elbise seçerken, kumaşın hafif ve tiril tiril olduğundan ve göğüslerin altında toplandığından emin olun. Kısa retro elbiseler de harika görünecektir.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.