Kaleci Onur sezonu kapattı

Trabzonspor'da Kasımpaşa maçında sakatlanan kaleci Onur'un bugün çekilen MR'ı sonunda sezonu kapattğı belirtildi

14 Mart 2011, Pazartesi 14:29
A A

Bordo-mavili kulüp, sakatlıkları devam eden Onur ve Engin konusunda açıklama yaptı. Her iki futbolcunun da bugün MR’ının çekildiğinin vurgulandığı açıklamada Kulüp Doktoru Hakan Ayaz şunları söyledi:

"12 Mart Cumartesi günü Kocaeli İsmet Paşa Stadı’nda oynanan Kasımpaşa karşılaşmasının son dakikalarında ayağının üzerine dengesiz düşmesi sonucu sakatlanan kalecimiz Onur Kıvrak’ın MR tetkikleri bugün yapıldı.

Tetkikler sonucunda ön çapraz bağda yırtık, dış yan bağda 1., iç yan bağda ise 2. derece esneme, menisküste de yırtığa yakın dejenerasyon tespit edilmiştir. Bu verilerle ameliyatı öngörülen Onur’un ameliyat tekniği ve yapılacak müdahalenin türü, operasyonu gerçekleştirecek cerrahın kontrolünden sonra netlik kazanacaktır.

Buna göre ortalama 4 ile 6 ay sahalardan uzak kalması beklenen Onur’un ameliyatının yurt içi ya da yurt dışında yapılıp yapılmaması konusunda karar, oyuncumuzun futbola en erken dönmesini sağlayacak merkezin belirlenmesiyle kesinleştirilecektir."

Açıklama şöyle devam etti: "Ayrıca sakatlığı süren bir diğer oyuncumuz Engin Baytar’ın yapılan kontrol MR’ında kasık adalesi yırtığı sakatlığının önemli ölçüde düzeldiği fakat bunun yanında ödeminin tamamen kaybolmadığı belirlenmiştir.

Engin’in ikinci sakatlığı olan pubis kemiğindeki ödemin ise tedaviye olumlu cevap vererek giderek azaldığı görülmüştür. Gençlerbirliği karşılaşmasında forma giymesi zor görünen Engin’in milli maç arasından sonra oynanacak Konyaspor maçına yetiştirilmesi için elden gelen tüm çaba sarf edilmektedir."

Yunus Emre SEL/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;