Kamil Ocak Arena tanıtıldı

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, uzun süredir yapılan çalışmaların ardından "Kamil Ocak Arena Stadyum Projesi"ni kamuoyuna açıkladı

Kamil Ocak Arena tanıtıldı

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, projenin, Gaziantep’in en önemli, prestijli projelerinden biri olacağını ve böyle bir stadyumun şehre yeni bir heyecan getireceğini söyledi.

"Bu proje benim değil, tüm Gaziantep şehrinin projesidir" diyen Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu proje taraftarlarımızın hayallerini süsleyen bir projedir.

Bu proje, Gaziantep şehrimizin mülkü idare amirleriyle taraftarlarıyla sanayicisiyle esnafıyla medyasıyla şehrin her kesiminin sahip çıkması, yardımcı ve destek olması gereken bir projedir."

"ULAŞIM SIKINTISI YAŞANMAYACAK"

Hazırlanan projenin, sadece stadyum olarak değil, alışveriş merkezi ve çok katlı otopark olarak da sporseverlere hizmet vereceğini ifade eden İbrahim Kızıl, "Projenin en büyük özelliği, şehrimizin en büyük parkı olan 100. Yıl Parkı’na bağlantılı ve parkın başlangıç noktası Demokrasi Meydanı’ndan Kamil Ocak Arena’ya giriş olmasıdır.

Proje yeni raylı sistem güzergahın bulunması nedeniyle de ulaşım sıkıntısı yaşanmayacak noktadadır. Şehrimizin en önemli yerinde tam bir estetik harikası olarak tasarlanan stadyum, modern Gaziantep’in yeni yüzü olacaktır" şeklinde konuştu.