Kamyon kasasında havuz keyfi!

Sıcaktan bunalan Rizeliler, kamyonun kasasına su doldurup serinledi. Rizeliler, kamyon kasasında oluşturdukları havuzda horon oynamaktan da geri kalmadı

30 Haziran 2016, Perşembe 14:31
A A

Rize Çayeli'nde oturan Ramazan Çepni, 30 derecenin üzerine çıkan hava sıcakları ve yüksek nem dolayısı ile bunalınca serinlemek için Rizelilere yakışır bir çözüm buldu. Köyleri denize uzak olan Çepni, bulduğu ilginç çözüm ile denizi kendisi gibi sıcaklardan bunalan komşularının ve çocukların ayağına getirdi.

Çepni, büyük bir kamyonun kasasını naylonla kaplayarak  köyde bulunan bir su değirmeninin arkına yerleştirdiği boru ile kamyonun kasasını suyla doldurdu. Çepni, komşuları ve çocuklar suyla dolu kasada yüzerek hem eğlendiler hem de serinlediler. Kamyon kasasında oluşturdukları havuzda horon oynamaktan da geri kalmadılar.

HEM SERİNLİK HEM EĞLENCE

Ramazan Çepni yaptığı açıklamada “Havalar çok sıcak. Bunalıyoruz. Deniz de köyümüze uzak. Derelerimiz yüzmek için elverişli ancak bu yöntem daha pratik oldu. Hem serinledik hem de eğlendik. Çocuklar da çok mutlu oldular” dedi.

Çepni’nin komşuları ve çocukları da kamyon kasasında serinlemekten duydukları mutluluğu dile getirdiler. Kamyon hareket halindeyken de kamyonun kasasında yüzmeye devam eden Çepni, fren esnasında yaşanan dalgalanmalardan dolayı zaman zaman güçlük de çekti.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;