'Kan kanla temizlenmez'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü durağı Adıyaman'dı. Kılıçdaroğlu'nun hedefinde hükümet ve PKK saldırıları vardı.

'Kan kanla temizlenmez'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünkü durağı Adıyaman’dı. Kılıçdaroğlu Adıyaman’ın Yavuzeli ilçesinde AK Parti’den CHP’ye geçen 8 kişiye parti rozeti taktı.

Besni ilçesinde Tekel işçileri tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında Tekel işçilerinin sorunlarının çözüleceğine söz verdi.Halkın yoğun ilgisi ile karşılaşan Kılıçdaroğlu’nun hedefinde hükümet ve PKK saldırıları vardı.

‘İşi olmayan dağa çıkar’

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: “Bir vatandaş dün elime pusula tutturdu. Pusulada ‘Sabah ve öğlen yemeğim var. Ama akşam yok’ yazıyordu. Akşam yemeği olmayanının demokrasisi, cumhuriyeti, laikliği olur mu? İşi olmayanın gittiği yer ya dağdır yada mafyadır. Biz hiç inanç ve etnik kimliği ayırımı yapmadan herkese iş ve aş sahibi yapacağız.” Kılıçdaroğlu’nun konuşması sık sık ‘Başbakan Kemal’ sloganlarıyla kesildi.

‘Akıl yok bunlarda’

Yıllardır süren terörü CHP’nin bitireceğini savunan Kemal Kılıçdaroğlu, “AKP ak ve dürüst bir parti değil. Çünkü etnik kimlikleri ve inançları sömürüyor. Halkın kafasını karıştırıyor. 35 yıldır terörü silahla susturmaya çalıştılar. Akıl yok bunlarda, mantık yok bunlarda, kan kan yıkamakla temizlenmez. Biz insanların etnik kimliğini sorgulamıyoruz. İnsanımızı seviyoruz. Çünkü biz insanımızı severken, her insanımızın evine alın teriyle kazanılmış ekmek getirmesini sağlayacağız” dedi.