Kanada madalya sayısında ilk sırada

Cumartesi, 27 Şubat 2010 - 12:45

Kanada madalya sayısında ilk sırada

Kanada’nın Vancouver kentinde devam eden 2010 Kış Olimpiyat Oyunları’nda dün akşam 7 dalda 21 madalya dağıtıldı.
Madalya sıralamasında 10 altın, 7 gümüş ve 4 bronz madalyası bulunan Kanada birinci sıraya yükseldi.

Madalya alan sporcular ve ülkeleri şöyle:

ALP DİSİPLİNİ

Bayanlar Slalom
---------------
Altın: Maria Riesch (Almanya)
Gümüş: Marlies Schild (Avusturya)
Bronz: Sarka Zahrobska (Çek Cumhuriyeti)

BİATHLON

Erkekler 4 x 7.5 kilometre bayrak yarışı
--------------
Altın: Norveç (Halvard Hanevold, Tarjei Boe, Emil Hegle Svendsen, Ole Einar Bjoerndalen)
Gümüş: Avusturya (Simon Eder, Daniel Mesotitsch, Dominik Landertinger, Christoph Sumann)
Bronz: Rusya (Ivan Tcherezov, Anton Shipulin, Maxim Tchoudov, Evgeny Ustyugov)

CURLING

Bayanlar
---------
Altın: İsveç (Anette Norberg, Eva Lund, Cathrine Lindahl, Anna Le Moine, Kajsa Bergstroem)
Gümüş: Kanada (Cheryl Bernard, Susan O’Connor, Carolyn Darbyshire, Cori Bartel, Kristie Moore)
Bronz: Çin (Wang Bingyu, Liu Yin, Yue Qingshuang, Zhou Yan, Liu Jinli)

KISA MESAFE SÜRAT PATENİ

Erkekler 500 metre
----------
Altın: Charles Hamelin (Kanada)
Gümüş: Sung Si-Bak (Güney Kore)
Bronz: Francois-Louis Tremblay (Kanada)
Erkekler 5 bin metre bayrak

---------------

Altın: Kanada (Guillaume Bastille, Charles Hamelin, François Hamelin, Olivier Jean, Francois-Louis Tremblay)
Gümüş: Güney Kore (Kim Seoung-Il, Kwak Yoon-Gy, Lee Ho-Suk, Lee Jung-Su, Sung Si-Bak)
Bronz: ABD (J.R. Celski, Simon Cho, Travis Jayner, Jordan Malone, Apolo Anton Ohno)
Bayanlar 1000 metre
Altın: Wang Meng (Çin)
Gümüş: Katherine Reutter (ABD)
Bronz: Park Seung-Hi (Güney Kore)

SNOWBOARD

Bayanlar Paralel Büyük Slalom
-------------
Altın: Nicolien Sauerbreij (Hollanda)
Gümüş: Ekaterina İlyukhina (Rusya)
Bronz: Marion Kreiner (Avusturya)

MADALYA DURUMU

Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
-------------------------------------------------
1. Kanada 10 7 4 21
2. Almanya 9 11 7 27
3. ABD 8 13 13 34
4. Norveç 8 6 6 20
5. Güney Kore 6 6 2 14
6. İsviçre 6 0 2 8
7. Çin 5 2 4 11
8. İsveç 5 2 2 9
9. Avusturya 4 5 6 15
10. Hollanda 4 1 2 7
11. Rusya 3 5 7 15
12. Fransa 2 3 5 10
13. Avustralya 2 1 0 3
14. Çek Cumhuriyeti 2 0 4 6
15. Belarus 1 1 1 3
15. Slovakya 1 1 1 3
17. İngiltere 1 0 0 1
18. Polonya 0 3 1 4
19. Japonya 0 2 2 4
20. Slovenya 0 2 1 3
21. Letonya 0 2 0 2
22. İtalya 0 1 3 4
23. Finlandiya 0 1 2 3
24. Hırvatistan 0 1 1 2
25. Estonya 0 1 0 1
25. Kazakistan 0 1 0 1