Kanalda koltuklu serinlik

Kanalda koltuklu serinlik

Adana’da yol kenarında buldukları ev koltuklarına oturup sulama kanalında yüzerek serinlemeye çalışan 3 genç görenleri şaşırttı.

Türkiye’nin dört bir yanında etkisini gösteren kavurucu yaz sıcaklarının en etkili olduğu bölgelerden biri olan Adana’da, vatandaşlar çeşitli yollarla serinlemeye çalışıyor. Özellikle gençler, tehlikeli olmasına rağmen öğle saatlerinde sulama kanallarına yüzerek sıcağın etkisini azaltmaya çalışıyor. 2000 Evler Mahallesi Mavi Bulvar kenarında geçen Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait sulama kanalında, kumaş kaplı içinde sünger olan koltuğa oturup yüzen 3 genç de görenleri şaşkına çevirdi. Su yüzeyindeki tek kişilik koltuklara sere serpe yaslanıp hem güneşlenen hem de yüzen gençler, akıntıyla birlikte giderek suyun keyfini çıkardı. Gençler, zaman zaman oturdukları koltukta ayak ayak üstüne attı, zaman zaman da uzanarak güneşlendi.

Koltukla yüzmenin çok zevkli olduğunu belirten gençler, “Serinlemek için buraya gelmiştik. Yol kenarında koltukları görünce kanala atıp, onların üzerinde yüzmeye çalıştık. Koltuklarla yüzmesi çok rahat, çok zevkli oluyor. Denizde insanlar deniz yatağıyla yüzüp, güneşleniyor biz de kanalda yatak olmasa da koltukla yüzüyoruz” dedi.

Tahsin ÜLKER/ADANA, (DHA)