Kanser hastasıyken forma giymiş

Beşiktaş'ın efsane futbolcusu Pascal Nouma, kanser olduğunu açıkladı

19 Temmuz 2010, Pazartesi 11:22
A A

Kürşat Başar'la Yaz Sohbetleri programına konuk olan Beşiktaş'ın efsane futbolcusu Pascal Nouma, kanser olduğunu açıkladı.

İşte 20 Temmuz saat 23.30'da CNN TURK'te yayınlanacak olan Kürşat Başar'la Yaz Sohbetleri programında Pascal Nouma'nın açıklamaları:

"2003 yılında pariste bir arkadaşımla basket oynarken ensemden bir sivrisinek ısırdı. İlerleyen zamanlarda ısırdığı yerdeki yara büyüyüp golf topu büyüklüğünde oldu.

Doktora gittim, operasyon yapıp parça aldılar. Sonra eve gittim. Bir gece aniden hastaneye çağırdılar ve kanser olduğumu söylediler. Doktora 'canın cehenneme' dedim. 8 ay radyo-terapi ve kemoterapi gördüm.

"FUTBOL OYNAYAMAZSIN DEDİLER"

Beşiktaş'ın 100.yılında tekrar Beşiktaş'a döneceğim için uzun sürecek olan tedaviyi bitirmelerini istedim. Bu yüzden ilacı vücuduma pompaladılar. Doktor bir daha hayat boyu futbol oynayamacağımı söyledi.

"BEŞİKTAŞ HASTALIĞIMI BİLİYORDU"

Zaten kel olduğum için saçlarım değil ama kaşlarım döküldü tedavi sürecinde. 20 kilo verdim. Beşiktaş'a gelip imza atacağımda Beşiktaş hastalığımı biliyordu.

"İLK ANTRENMANDA 5 DAKİKA KOŞABİLDİM"

Kemoterapi bitti iki gün sonra da antrenmana başladım. İlk antrenmanda sadece 5 dk koşabildim. Her antrenmana çıktığım gün bugün inşallah altı dakika, yarın inşallah yedi dakika koşabilirim diyerek çıktım.

Ve benim için o bir dakika maç anlamına geliyordu o zamanlar. Bütün sekiz ay boyunca kimseye söylemedim hatta anne ve babama bile söylemedim. Çocuklarım bile bilmiyordu.

"DOKTORUM BANA AVATAR İSMİNİ TAKTI"

Şimdi futbol oynamadığım için rahatlıkla anlatabiliyorum. Üç ayda bir testlerimi tekrar yaptırmam gerekiyor. Doktorum bana avatar ismini taktı. Çünkü kemoterapinin 7. ayında Dinamo Kiev’e tarihi bir gol attım."

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;