Kanseri yendi, 111 milyonu kaptı

İngiltere'nin rekor piyango ikramiyesini, kanserden kurtulmuş işsiz bir adam kazandı

Kanseri yendi, 111 milyonu kaptı

İngiltere'de şimdiye kadar verilen en büyük piyango ikramiyesinin sahipleri açıklandı. Haftalardır devreden piyango için geçen hafta sonu yapılan çekiliş sonucu, Galler bölgesinden işsiz oto tamircisi Les Scadding (53) ile karısı Samantha Scadding (38), piyango ikramiyesinin yarısı olan 45 milyon sterlini (111 milyon TL) kazandı. Böylece, daha önce kanseri yenmiş ve son dönemde işsiz kalmış biri alarak Les Scadding'in talihi dönmüş oldu.

Scadding çifti İngiliz televizyon kanallarına yaptıkları açıklamada, "şokta olduklarını" ancak piyangodan büyük bir ikramiyenin bir gün kendilerine çıkacağı ümidini hiç yitirmediklerini söyledi. Çift bu parayla daha büyük bir ev ve araba alacağını, ayrıca bol bol tatile çıkacağını ifade etti. 

DİĞER YARISI 7'YE BÖLÜNECEK

Piyangonun diğer yarısı ise Liverpool’daki bir bilgi teknolojileri (IT) firmasından 7 çalışanın oldu. Firmanın 7 çalışanının ortak oynadığı piyango bileti sonucu kazanılan 45 milyon sterlini paylaşanlar arasında, 19 yaşında bir kişi de bulunuyor. 

Avrupa’nın piyango ikramiyesi rekorunu İspanya elinde bulunduruyor. Geçen Mayıs ayındaki çekilişte İspanya’da 110 milyon sterlin (273 milyon TL) değerinde ikramiye verilmişti.