Kantin duvarındaki çatlaklar korkuttu

Gelibolu'da 350 öğrencinin öğrenim gördüğü, Ticaret Meslek ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi kantinin duvarlarında çatlaklar öğrenci ve öğretmenleri korkuttu

10 Kasım 2012, Cumartesi 23:36
A A

Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi’nde, 350 öğrencinin öğrenim gördüğü, Ticaret Meslek ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi kantinin duvarlarında çatlaklar meydana geldi.

Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’nde, 1994 yılında iki katlı olarak yapılan okulun zemin katındaki kantinin duvarlarındaki çatlaklar korkuttu. Dört duvarında gözlenen çatlakların bazı noktalarda 2 santimetreden fazla olduğu belirlendi. Bazı öğrencilerin çatlaklar nedeniyle tedirgin olup, teneffüslerde vakit geçirmek için kantin yerine bahçeyi tercih etti.

Gelibolu Ticaret Meslek ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Okul Müdürü Sezgin Uysal, durumu bir yazıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bildirip, inceleme yapılmasını sağladıklarını söyledi. Kantin duvarlarındaki çatlakları gidip yerinde incelediğini anlatan Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu ise "Çatlaklar okulun ana binasıyla ilgili değil. Kirişler de bir şey yok.

Sadece kantinin bölme duvarlarında. Buradaki aksaklığın giderilmesi için bizde Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bir yazıyla durumu bildirdik. Buradan bilirkişi gelip yapılması gerekenleri belirleyecek ve ona göre gerekli tadilat yapılacak" dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;