Kapkaç anı kamerada...

Kapkaç anı kamerada...

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekipleri, Pendik, Kartal, Sultanbeyli ve Tuzla’da, tapu dairelerinde gayrimenkul alım satımı yapan kişiler ile banka ve döviz bürolarından çıkan paralı kişileri takip ettikten sonra bu kişilere yönelik kapkaç yapan kişileri takibe aldı.

Şüphelilerin yaptığı kapkaçlardan biri güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde caddede bir otomobil park ediyor. Ardından yanına yanaşarak duran başka bir otomobille gelen kapkaççılar, araç içindeki kişiden çantayı çalmaya çalışıyor.

Aracın içindeki kişilerin çantayı sıkı tutması sonucu kapkaççılar eylemlerini gerçekleştiremeden ayrıldıkları görülüyor. Polisin dağıttığı görüntülerde kapkaççıların nasıl çalıştığını gösteren uygulamada yer alıyor.

Güvenlik kamerası görüntülerdeki aracın plakasından yola çıkan ekipler adres ve kimliklerini belirledikleri kapkaç zanlılarına yönelik olarak 21 Ocak 2010 tarihinde, Pendik ve Sultanbeyli’de operasyon düzenledi. Operasyonda, 3 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Zanlılarla birlikte, 3 çalıntı otomobil, 18 bin 256 ABD doları, 100 boş senet, 7 çalıntı kredi kartı, bilgisayar, cep telefonları, hırsızlık sırasında kullanılabilen aletler, çok sayıda senet ve tapular ele geçirildi. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulamaları yapılan zanlıların 3 oto hırsızlığı, 15 plaka hırsızlığı, 4 kapkaç, 1 gasp, 2 kapkaça teşebbüs, 1 dolandırıcılık olmak üzere 26 ayrı suç olayına karıştıkları tespit edildi. Polisteki işlemleri tamamlanan 3 zanlı Pendik Adliyesi’ne sevk edildi.

İşte o anlar...

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle