Kara çarşaflı cinayeti polis önledi

Kara çarşaflı cinayeti polis önledi

Şanlıurfa'da, kara çarşaf içerisinde dolaşan ve durumundan şüphelenilince durdurulmak istenirken kaçan 3 kişinin, namus cinayeti işlemek için çarşafa giyen erkekler olduğu ortaya çıktı.

Gaziantep'in Nizip İlcesi'nden kaçan eşi Yeter Kaya ve sevgilisi Frdi B.'yi öldürmek için bugün Şanlıurfa'ya geldiği ileri sürülen Tuncay Kaya ile yakınları Kazım Kaya ve Ayhan Dişçioğlu, cinayeti işleyemeden yakalandı. Bu kişilerin üzerinde namluya mermi sürülü 2 tabancayla ele geçti.

Sabah saatlerinde Sancaktar Mahallesi'nde kara çarşaf içerisinde aynı noktada sürekli dolaşan ve etrafı gözetleyen 3 kişi, bölgede devriye görevi yapan polislerin dikkatini çekti. Bir süre izlenen 3 çarşaflının davranışlarından şüphelenen polis, kimlik kontrolü yapmak için bu kişileri durdurmak istedi. Ancak, 3 kişi yanlarına yaklaşarak durmasını isteyen polislere cevap vermeyerek sokak aralarında kaçmaya başladı.

Takibe başlayan polisler takviye gelen ekiplerin de yardımıyla kaçan 3 çarşaflıyı kısa süre sonra ara sokaklarda yakalanarak gözaltına aldı. Yakalanan 3 kişi, polis otomobiline bindirilirken, çarşafları açılınca erkek oldukları ortaya çıktı. Yapılan üst aramalarında ise namlularına mermi sürülmüş 2 tabanca ele geçirildi.

CİNAYET İŞLEYECEKLERDİ

Gözaltına alınarak Sarayönü Polis Merkezi'ne getirilen kara çarşaf giyen şüphelilerin yapılan incelemelerinde 32 yaşındaki Tuncay Kaya, 23 yaşındaki Kazım Kaya ve 28 yaşındaki Ayhan Dişçioğlu olduğu belirlendi.

Bu kişiler ilk sorgulamalarında, Gaziantep'in Nizip İlçesi'nde yaşayan şüphelilerden Tuncay Kaya'nın eşi olan 4 çocuk annesi Yeter Kaya'nın geçen Eylül ayının ilk günlerinde akrabaları olan, aynı zamanda kendisi gibi evli Ferdi B.'ye kaçtığını söyledi.

Evden kaçan Yeter Kaya ve sevgilisi Ferdi B.'nin öldürülmeleri için aile meclisinin karar aldığı, bunu gerçekleştirmek için geçen 15 Ekim günü Şanlıurfa'ya gelen Kaya ailesi fertleriyle diğer aile fertleri arasındaki silahlı kavgada 3 kişinin yaralandığı ortaya çıktı. Bu kavganın ardından Kaya ailesinin töre cinayetinden vazgeçmediği, bugün yakalanan şüpheliler Tuncay Kaya, Kazım Kaya ve Ayhan Dişçioğlu'nun bugün yeniden Şanlıurfa'ya geldikleri ve dikkat çekmemek için çarşafa girdikleri saptandı.

Sarayönü Polis Merkezi'nde ifadeleri alınan şüpheliler, soruşturmanın derinleştirilmesi için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube'ye götürüldü. Üzerlerinden çıkardıkları çarşaflarını bir sivil polis memuru tarafından taşınan şüpheliler gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.