Karaman-Doll sorunu bitti

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman ve Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll arasındaki gerginlik aşıldı

04 Kasım 2009, Çarşamba 15:14
A A

Basın mensuplarının yanında Gençlerbirliği Teknik Direktörü Doll ile bir telefon görüşmesi yapan Karaman, yarım saat süresince, çıkan dedikodularla ilgili bilgi verdi.

Karaman, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Doll ile çok medeni bir görüşme yaptıklarının altını çizerek, "Kendisine gerçekleri anlattım. Cavcav’ın yanına 3 ay önce transfer için gittiğini, burada da Cavcav’a ’Benim takımım küme düşme hattının biraz üstünde yer alır. Ama senin takımın bu kadroyla ilk 10 içinde kendine çok rahat yer bulur. Hatta çok iyi bir teknik adam getirdiniz’ dedim" diye konuştu.

Thomas Doll ise Karaman’ın kendisini aramasının çok büyük nezaket olduğunu belirterek, konunun kendisi açısından kapandığını belirterek, Karaman’a teşekkür etti.

DOLL DAHA ÖNCE NELER SÖYLEDİ?

Thomas Doll bugün düzenlediği basın toplantısında, konuyla ilgili Başkanı İlhan Cavcav'ın kısa bir süre önce kendisine sıkıntısını dile getirdiğini ifade ederek, "Ben de başkana Karaman'ın kendi işiyle ilgilenmesi gerektiğini belirttim. Bu davranış etik olarak hoş değildi. Bu durumu kendi yapısına ve kendi terbiyesine bırakıyorum" demişti.

Alman teknik adam "Normalde şapka çıkarmak lazım. İki takıma da taktik verebilen bir hocanın dünya sıralamasında üst sıralarda olmalı. Benim için kolay değil. Karaman'ın meslektaşı hakkında konuşmasını kınıyorum. Hikmet Karaman Gençlerbirliği'ne iş başvurusunu göndersin" diyerek, Hikmet Karaman'a büyük tepki göstermişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;