Kararımıza saygılı olunmasını istiyorum

Hac dönüşü başörtüsü takmaya karar veren AK Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik, "Kararımıza saygılı olunmasını istiyorum" dedi

02 Kasım 2013, Cumartesi 22:14
A A

AK Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik, Meclis Genel Kurulu'na başörtüsüyle katılmasına ilişkin "Bu, Türkiye'deki demokrasi standardının yükselmesinin bir göstergesidir. Aslında Türkiye'de olan bir tablonun görünür olmasıdır, değişen bir şey yok, kararımıza saygılı olmanızı, olunmasını istiyorum" dedi.

AK Parti'nin Kızılcahamam'da gerçekleştirilen 21. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, basına kapalı oturumlarla devam ediyor.

Hac dönüşü başörtüsü takmaya karar veren Çelik, gazetecilerin soruları üzerine, bu kararının hayırlı olmasını temenni ederek, "Ben, düne kadar nasıl başörtülü hanımların da vekiliysem bundan sonra da hem başörtülü hem başı açık kadınların vekiliyim" dedi.

TBMM'deki başörtüsü uygulamasının, Türkiye adına sevindirici bir gelişme olduğunu belirten Çelik, "Bu, Türkiye'deki demokrasi standardının yükselmesinin bir göstergesidir. Aslında Türkiye'de olan bir tablonun görünür olmasıdır, değişen bir şey yok, kararımıza saygılı olmanızı, olunmasını istiyorum" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;