Karatay kaptırdığı parayı geri aldı

Prof. Dr. Canan Karatay, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelerek telefonla dolandırılan parasını teslim aldı. Karatay, 'Arayan kişiler sizi adeta hipnotize ediyorlar. Onlar ne derse yapar hale geliyorsunuz' dedi

01 Kasım 2013, Cuma 17:27
A A

Ünlü diyetisyen Canan Karatay, Emniyet Müdürlüğü'nde dolandırılan parası geri aldıktan sonra çıkışta basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Adobe Flash Player Yükle

Telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyaran Canan Karatay, "Hiç bir polis ya da savcının telefonla sizden para istemeyeceğini, hiç bir operasyona vatandaşların katılmadığını bu deneyim sayesinde öğrendim. Herkesi uyarıyorum bu tür tuzaklara düşmesin" dedi.

>>>BU KEZ DE CANAN KARATAY'I DOLANDIRDILAR

'ADETA HİPNOTİZE EDİYORLAR'

Dolandırıldığı gün yaşadıklarının adeta bir roman olduğunu söyleyen Canan Karatay, "Telefonum sabah saat 05.30 da açıldı ve akşam 18.00'e kadar hiç kapatmadılar. Arayan kişiler sizi dış dünyadan soyutluyarak adeta hipnotize ediyorlar. Onlar ne derse yapar hale geliyorsunuz. Bu yüzden kimse kendisine güvenmesin hiç unmadığınız bir anda böyle bir tuzağa düşebilirsiniz." dedi.

'BİR ROBOT HALİNE GELMİŞTİM'

Dolandırıcılık olayı sırasında telefonda kişinin kendisinden bir poşet bulmasını istediğinde yakındaki bakkala girdiğini anlatan Canan Karatay "O an adeta bir robot hale gelmiştim. Poşet almak için bir şey almak gerekiyordu. Aklıma evde sarımsağın bulunmadığını gördüm. Ben de 5 demet sarımsak aldım. Ancak bu sırada cep telefonumu derin dondurucunun içine düştü. Beni tanımayan bakkal bana bağırıp 'Dikkatli olsana kadın' diye bağırdı" diye konuştu.

'VATANDAŞLARIMIZ DİKKATLİ OLSUN'

Dolandırıldığını anladığında çok üzüldüğünü, bugün çıkan haberleri gördüğünde ise gözyaşlarını tutamadığını anlatan Canan Karatay, "Beni arayan çok sayıda kişi destek verdi. Üzülmememi istedi. Daha önce telefon dolandırıcılarının mağduru olmuş kişilerde bana ulaşarak paramı nasıl geri aldığımı sordular. Bu tamamen bir tesadüf. Beni dolandıran kişiler başka bir operasyon yüzünden zaten takip edildikleri için yakalandılar" dedi.

Bugüne kadar beslenme tuzaklarına karşı uyarılar yaptığını söyleyen Canan Karatay "Bugün de sizleri telefon dolandırıcılarına karşı uyarıyorum. Vatandaşlarımız çok dikkatli olsunlar" diye konuştu.

DHA


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;