Karateci ikizler

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde Akarspor Kulübü karate takımında yer alan 12 yaşındaki ikiz kız kardeşler performanslarıyla hayran bırakıyor

11 Ekim 2009, Pazar 13:19
A A

Tek yumurta ikizi olan Asena ve Talya Pekmezoğlu, son olarak Bursa’da düzenlenen Türkiye Minikler Karate Şampiyonası’nda 3’üncülük kürsüsüne birlikte çıkarak büyük alkış topladı. Kemer Koleji 6’ncı sınıf öğrencisi olan Asena ve Talya Pekmezoğlu, katıldıkları hemen her karşılaşmadan başarılı sonuçlar alıyor.

Kulüp Başkanı Emin Akar, kahverengi kuşakta olan ve 6 yıldır kulübünde çalışan ikiz kardeşlerle gurur duyduğunu söyledi. Asena ve Talya'nın benzerlikleri nedeniyle karşılaşmalarda bazen sorunlar yaşadıklarını belirten Akar, “Bu son turnuvada da bir antrenör, aynı sporcuyu yeniden oynattığımızı iddia ederek bizi şikayet etti. Ancak Asena ve Talya’yı yan yana görünce şikayetini geri çekmek zorunda kaldı” dedi.

İKİZLER BÜŞRA VE RANA DA YENİ BAŞLADI

Karateyi çok sevdiklerini belirten Asena ve Talya ise amaçlarının önce Türkiye, ardından Avrupa ve dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi. Asena ve Talya gibi, 12 yaşındaki ikiz kardeşler Büşra ve Rana Koğa da aynı kulüpte karate eğitim alıyor.

Henüz beyaz kuşakta olan Koğa kardeşler, hedeflerinin akranları Asena ve Talya gibi yaptıkları sporda başarılı sonuçlar almak olduğunu söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;