'Kardelen' soldu

'Kardelen' soldu

Uzman Çavuş Mehmet Çağlar Bölük’ün eşi Elif “Kardelenler Projesi” bursuyla okumuş, kendi gibi Kardelenler yetiştirmek için öğretmenliği seçmişti. Bölük, İstanbul’da şehit düştü dün; eşi Elif yıkıldı...

Halkalı’daki terör saldırısında hayatını kaybeden Uzman Çavuş Mehmet Çağlar Bölük, ‘Kardelenler Projesi’ bursuyla okuyan Muşlu Elif İmenç’le evliydi.
Projenin reklam filminde oynadığı ‘Kardelen Ayşe’ rolüyle tanınan İmenç, güçlüklerle dolu hayatını okuyarak değiştirmiş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki kızlara örnek oluyordu.

Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi’nden mezun olur olmaz öğrenciyken tanıştığı, Ak Parti Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi’nin dayısının oğlu, uzman çavuş Bölük’le evlendi. Bölük, birbirlerine olan sevgilerini, facebook sayfasında eşinin rol aldığı reklam filmine yansıtmış, başlığında da şöyle demişti: “Seni seviyorum.”

Bölük, evlendikten sonra Mardin Yeşilli’de görev yaptı. Eşi de kendi kardelenlerini burada yetiştirdi. 2 yıl önce dünyaya gelen kızları Eylül’le mutlulukları perçinlenen Bölük çifti, geçen yıl tayinle İstanbul’a geldi. Tedirgin oldukları terörü “bir parça da olsa” geride bıraktıklarını düşünüyorlardı. Ta ki dün sabah Halkalı’da kurulan hain pusuya kadar... Eşi şehit olmuş, Kardelen Elif solmuştu.

(Milliyet)