Kardeşimin hastalığını televizyondan öğrendim

Zatürre teşhisiyle kaldırıldığı hastanede 'Domuz Gribi'nden öldüğü açıklanan Mustafa Güneş'in ağabeyi, “Hastaneden öldüğünü söylediler. Ancak Domuz Gribi'nden öldüğünü televizyondan öğrendik' dedi

26 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
A A

BİR ÇOCUK BABASIYDI

Evli ve 1 çocuk babası Mustafa Güneş (29) Ankara Sanatoryum Hastanesi’nde bir taşeron firmada temizlik işçisi olarak çalışıyordu. Zatürre teşhisiyle hastaneye yatırılan Mustafa Güneş’e Domuz Gribi teşhisi konmuştu. Mustafa Güneş önceki gün hastanede ölmüştü. Böylece Türkiye Domuz Gribi’ne ilk kurbanını vermiş oldu.

‘KALP YETMEZLİĞİ ZANNETTİK’

Mustafa Güneş dün Ankara Kalecik’in Satılar köyünde toprağa verildi. Mustafa Güneş’in cenaze törenine katılanların Domuz Gribi’ne karşı hiçbir önlem almaması dikkat çekti. Daha önce de babasını ve ablasını kalp yetmezliğinden kaybettiklerini belirten ağabey Hüseyin Güneş, kardeşinin zatürre şüphesiyle hastaneye yatırıldığını belirterek ilginç iddialarda bulundu.

‘DOMUZ GRİBİ’ ÖLÜM RAPORUNDA

Hüseyin Güneş şöyle konuştu: “Cumartesi günü hastaneden arayıp bize acı haberi verdiler. Biz kardeşimin de kalp rahatsızlığından öldüğünü düşünüyorduk. Ancak acı gerçeği herkes gibi televizyondan öğrendik. Ölüm raporunda Domuz Gribi’nden öldüğü yazıyordu. Doktoru ise kardeşimin ikinci hastalığı olduğu için öldüğünü söyledi.”

‘YÜZDE YÜZ İHMAL VAR’

Kardeşinin ölümünde ihmal olduğunu ileri süren Hüseyin Güneş, “Hastanedeki doktor virüsü herkesin taşıyabileceğini ve virüsün hastanede de olduğunu söyledi. Ancak ne Sağlık Bakanlığı ne de başka bir yetkili bize Domuz Gribi hakkında bilgi vermedi. Kardeşimin ölümünde yüzde 100 ihmal olduğunu düşünüyorum. Hastaneye dava açacağız” diye konuştu.  Uğur ALAATTİNOĞLU/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;