Kardeşini çekiçle öldürdü

Beşiktaş'ta eve gelen 120 liralık telefon borcu yüzünden iki kardeş arasında çıkan kavgada Adil B. (34), kardeşi Ahmet B.'yi (33) başına çekiçle vurarak öldürdü

Salı, 30 Kasım 2010 - 11:08

Kardeşini çekiçle öldürdü

Şair Nedim Caddesi üzerinde bulunan Şair Nedim Lokali'ni birlikte işleten Adil B. ve kardeşi Ahmet B., 5 Kasım günü işyerinde kavga etti. Görgü tanıklarının ifadelerine göre kavga sırasında Adil B., elindeki çekiçle kardeşinin başına vurdu.

Çevreden yetişenler tarafından hastaneye kaldırılan Ahmet B. bir hafta yoğun bakımda kaldı. Ahmet B., Kurban Bayramı'nın 1. günü hayatını kaybetti. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yaya olarak kaçan Ahmet B.’nin yakalanması için polis operasyon düzenledi. Bir akrabasının evinde saklandığı öğrenilen Ahmet B., dün sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Cinayet Büro Amirliği'ne getirilen Ahmet B. kardeşiyle ortak olarak işlettikleri lokal yüzünden aralarında sık sık tartışma yaşandığını söyledi. Ahmet B., “Evlenmeden önce birlikte oturuyorduk. Telefon faturaları onun üzerineydi. Evlendikten sonra evden ayrıldı.

Eve gelen 120 liralık telefon faturası yüzünden aramızda tartışma çıktı. Bana hakaret edince kendimi kaybettim. Şimdi yaptığıma çok pişmanım” dedi.

Poliste işlemleri tamamlanan Ahmet B. tutuklanarak cezaevine konuldu. 

Ali AKSOYER/İSTANBUL (DHA)