Kardeşliğe bomba

PKK'nın Şemdinli'de 1 astsubay ile 3 uzman çavuşu şehit etmesi 30 Ağustos Zafer Bayramı sevincini gölgeledi

31 Ağustos 2009, Pazartesi 10:07
A A

OPERASYONA GİDİYORLARDI

Hakkari Şemdinli kırsalında dün operasyona giden askeri birlik PKK’lı teröristlerin saldırısına uğradı. Derecik beldesi yakınlarındaki Kayalar Mevkii’nde pusu kuran teröristler askerlerimize el bombalarıyla saldırdı. Patlamada Jandarma Astsubay Çavuş Aydın Güleken (26), Jandarma Uzman Çavuşlar Mehmet Güçlü (24), Sadık Yeniekinci (25) ve Abdullah Erkmen şehit oldu. Bir uzman çavuş da yaralandı.

ERDOĞAN KONSERİ İPTAL ETTİRDİ

Başbakan Erdoğan, acı haberi aldığında Ankara Gençlik Parkı’nın açılışındaydı. Erdoğan, “Bu ülkenin evlatlarını birbirine düşüremeyeceksiniz” dedi ve şunları söyledi: “Bakın az önce bir haber aldım. Ne yazık ki bir astsubayımız, 3 uzman çavuşumuz şehit oldu. Buraya eğlenmeye geldiniz ama ben Ferhat (Göçer) kardeşime rica ediyorum. Bu toplantıyı burada noktalayalım.”

ŞEHİTLERİN İKİSİ MERSİN'DEN

Mersin’in Tarsus ilçesinde oturan şehit Astsubay Çavuş Aydın Güleken’in ailesine acı haberi Tarsus Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ile Garnizon Komutanı Yarbay Abdulkadir Yavuz ve Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mesut Maden verdi. Mersin Mezitli’de oturan Mehmet Güçlü’nün ailesine de acı haber sağlık görevlilerinin eşliğinde askeri yetkililer tarafından verildi.

'AÇILIMI ASLA ETKİLEMEYECEK'

Erdoğan akşam da Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ tarafından Ankara Merkez Orduevi’nde verilen resepsiyonda bu konuyla ilgili olarak “Bu milli birlik ve kardeşliğe atılmış bir bombadır. Bunlar demokratik açılımı, birlik, beraberlik, kardeşlik projesini engelleme girişimidir. Bu tip saldırılar, demokratik açılıma devam etmemizi etkilemeyecek” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;