'Karga kötü değil'

Beşiktaş'ın hocası Mustafa Denizli medyadaki eleştirileri kast ederek kullandığı kılavuz karga ifadesinin kötü olmadığını savundu

01 Eylül 2009, Salı 16:08
A A


Beşiktaş’ın hocası Mustafa Denizli medyadaki eleştirileri kast ederek kullandığı kılavuz karga ifadesinin kötü olmadığını savundu, “Leş kargaları anlamında söylemedim. Akla ihtiyacımız var, ama her gün değil. Değerlendirme yapacak aklımız var” diye konuştu

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, eleştirilerin doğal olduğunu belirterek geçen sezon elde ettikleri başarının faturasız kalmadığını söyledi.

BAŞARI FATURASIZ KALMAZ

Antrenmanı basına açarak gündemdeki konuları değerlendiren Denizli, geçen Mayıs ayında verdiği bir röportajda, “Önümüzdeki sezon, bu sezonki görüntü olsa dahi eleştiriler beşe katlanacaktır” dediğini hatırlatarak, “Başarı faturasız kalmaz. Beşiktaş ligin hiçbir döneminde hedeften şaşmaz. Düşündüğümüzün dört puan gerisindeyiz. Puan kayıplarını bazen ligin başında, bazen ortasında, bazen sonunda yaparsın. Sonunda kaybedersen kötü olur” dedi.

DEĞERLENDİRME YAPACAK AKLIMIZ VAR

Kartal’ın teknik patronu, geçen hafta gazetecilerle sohbeti sırasında kullandığı “kılavuz karga” ifadesine de açıklık getirdi. Deneyimli çalıştırıcı, “Kılavuz karga kötü bir ifade değil. Ben bir çeşitlemeden bahsediyorum. Leş kargaları anlamında söylemedim. Zaten kişiliğimle bağdaşmaz. Tabii ki zaman zaman akla ihtiyacımız var, ama her gün için değil. Değerlendirme yapacak aklımız var. Ben ya ifade edemedim, ya da aktarımda sorun oldu. Benden kaynaklanıyor olabilir. Ağzımdan çıkacak isimleri onore etmek isterim” diye konuştu.

Mustafa Denizli, Serdar Özkan’ı önümüzdeki dönemde Beşiktaş’ın kozlarından biri yapacağını belirterek, “Serdar, Gaziantep maçında iyi oynadı. Beş dakika daha sahada kalsaydı sakatlanacaktı” yorumunu yaptı.

TEPKİYE ŞAŞIRDIM

Gaziantep maçında Ernst’i oyundan almasından sonra tribünden gelen tepkileri de değerlendiren deneyimli teknik adam, “Buna ben de şaşırdım. Ernst’in iyi oynadığını görmüyor muyum? Daha farklı varyasyonlar için bunu yaptım. Benim için tek sorun, tribün ve takım birlikteliğinin bozulması. Geçmişte oldu. Bana taraftar desteği bugün lazım. Tribünle takım arasındaki ilişkiyi koparmayacağız” ifadelerini kullandı.
Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu tekrarlayan Mustafa Denizli, Galatasaray derbisinin erteleneceğini sanmadığını vurguladı. “Bu Beşiktaş lige yeter mi?” sorusuna, “Bu Beşiktaş, bu lige yeter. Şampiyonlar Ligi’ne de yetiştiriz” yanıtını veren Denizli, yeni transferleri Tabata’nın beklentileri karşılayacağını sözlerine ekledi. (Milliyet)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;