Karı-koca vurguncular yakalandı

Hastanelerde unutulan nüfus cüzdanı ve sürücü belgelerini çalıp, bankalardan kredi kartı çıkartarak, piyasaya 300 bin TL dolandıran karı-koca yakalandı

Karı-koca vurguncular yakalandı

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nden 3 ay önce Muğla'ya yerleşen R.K. ve T.K. çifti, şüpheli hareketleri nedeniyle ismi açıklanmayan bir banka görevlisinin dikkatini çekti. Durumdan Muğla polisi de haberdar edildi.

Aylarca çifti teknik takibe alan polis, bugün (perşembe) sabah saatlerinde düğmeye bastı. Banka kayıtları incelenerek, savcılık kararıyla çiftin evine baskın yapıldı.

Evdeki aramada, 8 ayrı kişi adına çıkarılmış kredi kartı, 1 renkli fotokopi makinesi, 4 bankamatik kartı, 12 nüfus cüzdanı, 3 sürücü belgesi, 1 emekli tanıtım kartı, 3 ödeme dekontu, 8 alışveriş slipi ve içinde şahıslara ait anne kızlık soyadlarının yazıldığı bir ajanda ele geçirildi.

Çiftin, 2- 3 yıl boyunca Aydın ve Muğla'da 65 kişinin nüfus bilgilerine ulaşarak piyasayı yaklaşık 300 bin TL tutarında dolandırdığı belirlendi. R.K. ve T.K.'nın şubelere gitmek yerine genellikle internet bankacılığı ve telefon bankacılığını tercih ederek para çektiği ya da alışveriş yaptığı saptandı. İki zanlı, sorgularının ardından, "sahtecilik'' ve "nitelikli dolandırıcılık'' suçlarından adliyeye sevk edildi.