Karikatürcüler geçmişten günümüze tatil alışkanlıklarımızı çizecek

9’uncu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması, bu sene geçmişten günümüze uzanan tatil alışkanlıklarına projeksiyon tutacak.  Başvuruların 31 Aralık tarihine kadar süreceği yarışmanın kazananları, 28 Nisan 2018 tarihinde İzmir'de yapılacak ödül töreninde açıklanacak

25 Temmuz 2017, Salı 11:32
A A
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle, Er Yatırım ana sponsorluğunda düzenlenen 9’ncu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması, bu sene “Geçmişten Bugüne Tatiller” başlığı taşıyacak.  Anatolia Turizm Akademisi tarafından gerçekleştirilen yarışma ile toplumsal alışkanlıklara göre şekillenen tatil konusuna çizerlerin penceresinden bakarak, Türkiye’nin dünya turizmindeki çok sesli yönünün yeni başlıklarla zenginleştirilmesi hedefleniyor. Başvuruların başladığı yarışma için son başvuru tarihi, 31 Aralık. 


YETİŞKİNLER VE GENÇLER KATEGORİSİNDE YARIŞACAKLAR


Dünyada önde gelen yarışmalardan biri olan Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışmasına “Yetişkinler” ve “Gençler” olmak üzere iki kategoride başvuru kabul ediliyor. Yetişkinler kategorisine 17 ve üstü karikatür sanatçıları katılabilirken, gençler kategorisine ise 16 ve alt yaşlardan katılım kabul ediliyor. Yarışmaya geçen yıl 63 farklı ülkeden 475 karikatür sanatçısı 920 eser ile katılmıştı.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;