Karındeşen Jack'i inceledi katil oldu

'Suç bilimi' üzerine doktora yapan seri katilin doktora tezi olarak İngiltere'de fahişeleri öldüren Karındeşen Jack'i incelediği öğrenildi

Karındeşen Jack'i inceledi katil oldu

Nehirde ceset parçaları

İngiltere Bradford’da geçen salı günü Aire Nehri’nde ceset parçaları görenler durumu polise haber verdi. Yapılan incelemede cesedin Suzanne Blamires (36) adlı fahişeye ait olduğu belirlendi.

Polis, Susanne Blamires’in fahişelik yaptığı bölgede bulunan güvenlik kamerasından hayat kadınının en son bindiği otomobilin plakasını tespit etti. Aracın Stephen Griffiths’e (40) ait olduğu belirlendi.

6 cinayetle suçlanıyor

Önceki gün gözaltına alınan Stephen Griffiths, Suzanne Blamires’in yanı sıra geçen yıl kaybolan Susan Rushworth (43) ve geçen aydan beri haber alınamayan Shelley Armitage (31) adlı hayat kadınlarını da öldürmekten yargılanacak.

Stephen Griffiths’in 1992’de Yvonne Fitt, 2000’de Gemma Simpson ve 2001’de Rebecca Hall adlı kadınların öldürülmesi ile de ilgisinin olduğu tahmin ediliyor.

‘Suç bilimi’ uzmanı

Stephen Griffiths, Bradford Üniversitesi’nde ‘suç bilimi’ alanında doktora yaptıktan sonra üniversitede uzman olarak çalışmaya başlamıştı.

Bir sosyal paylaşım sitesinde kendisini bekar ve güvenilir olarak tanımlayan katil, Tanrı’ya inanmadığını ve kendisini yanı insan yarı şeytan olarak gördüğünü de söylüyor.

Tez konusu seri katil

Stephen Griffiths, suç bilimi konusunda doktora yaparken kendisine tez konusu olarak Karındeşen Jack’i seçmişti. Karındeşen Jack 1808’de İngiltere’nin başkenti Londra’da 20 hayat kadınını öldürmüştü.

Kurbanların karınlarını deşip iç organlarını çıkaran katile bu sebeple ‘Karındeşen Jack’ lakabı verilmişti. ‘Karındeşen Jack’ hiç yakalanamamıştı. Stephen Griffiths’in Karındeşen Jack’i taklit ettiği öne sürüldü.

2