Karısına küfretti, para cezası yedi

Kendisini doktora götürmesini isteyen böbrek hastası eşine hakaret ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan 52 yaşındaki İlyas S., 1500 lira adli para cezasına çarptırıldı

02 Kasım 2012, Cuma 13:45
A A

Olay, geçen şubat ayında meydana geldi. Böbrek hastası 39 yaşındaki G.S., iddiaya göre, doktora gitmek için eşinin para vermesini veya kendisinin götürmesini istedi. Sinirlenen İlyas S. ise eşine küfür ve hakaret etti. Bunun üzerine G.S., Devrek Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. İlyas S. hakkında, Sulh Ceza Mahkemesi’nde ’hakaret’ suçlamasıyla dava açıldı.

G.S., mahkemedeki ifadesinde, "Olay günü ailevi nedenlerle tartıştık. Ben böbrek hastasıyım. Doktora gidecek param olmadığı için eşime, ’Neden beni doktora götürmüyorsun, bana neden doktor parası vermiyorsun?’ şeklinde sözler söyledim. Eşim de bana küfür etti. Şikayetçiyim" dedi. Tutuksuz yargılanan sanık İlyas S. ise "Beni tahrik etti. Ben de şu an hatırlamadığım hakaretlerde bulundum, kabul ediyorum" dedi.

Eşine söylediği sözlerin davacının onur, şeref ve saygınlığını zedeler nitelikte bulan mahkeme, sanığa bin 500 lira adli para cezası verdi.

Dilek MEMİŞ/DEVREK (Zonguldak), (DHA) 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;