Karısını kaçıran adamı böyle cezalandırdı

Öfkeli koca, karısını Adana'dan kaçırıp zorla Afyon'a götüren ve orada 61 gün alıkoyan adamı tuzağa düşürüp öldüresiye dövdü

07 Ekim 2009, Çarşamba 12:16
A A

Adana'da 3 çocuk annesi 37 yaşındaki Hatice Yıldız, komşuları 44 yaşındaki Hüseyin Bolatlı tarafından zorla Afyon’a kaçırılıp, 61 gün boyunca alıkonuldu. Yıldız’ın, 'annesinin hasta olduğu' yalanını söylemesi üzerine ziyaret için Adana’ya gelen Bolatlı, kadının 45 yaşındaki eşi Hüseyin Yıldız'ın hışmından kurtulamadı. 

BAGAJDAN POLİS KURTARDI
Hüseyin Yıldız, bu yalan tuzağına düşen adamın boynuna ip bağlayıp, sopa ve silah kabzasıyla bayıltana kadar dövdü. İki gözü moraran ve şişen, vücudunun birçok yerinde yara oluşan Bolatlı, konulduğu otomobilin bagajında polislerin operasyonu sonucu kurtarılırken, Hüseyin Yıldız ve arkadaşı gözaltına alındı. 61 gündür esir hayatı yaşadığını bildiren Hatice Yıldız da kurtuldu. 

GÖNLÜNÜ KAPTIRIP KAÇIRMIŞ!
Olay, dün saat 01.00 sıralarında Dervişler Mahallesi 2496 sokak 29 numaralı evde meydana geldi. İddiaya göre, Kozan İlçesi’ne bağlı Zerdali Köyü’nde çiftçilik yapan 2 çocuk babası Hüseyin Bolatlı, gönlünü kaptırıp birlikte olmak istediği aynı köyde komşuları olan çiftçi Hüseyin Yıldız’ın eşini 61 gün önce otomobiliyle kaçırdı. Bolatlı ve Hatice Yıldız Antalya’ya giderken, Hüseyin Yıldız ise polis ekiplerine eşinin kaçırıldığı yönünde ihbarda bulundu. Her yerde arama yapan Hüseyin Yıldız, günlerce eşini aradı, ancak sonuç elde edemedi. Hatice Yıldız’ı öldürme tehdidiyle alıkoyan Hüseyin Bolatlı da, kadınla birlikte yerlerinin belirlenmemesi için Antalya’dan Afyon’a gitti. 

‘ANNEM AĞIR HASTA’ DEDİ
Hatice Yıldız, birkaç gün önce Bolatlı’ya, telefonla görüştüğü annesi Asiye Çiçek’in çok hasta ve ölmek üzere olduğunu, Adana’ya gitmek istediğini söyledi. Bunun üzerine Bolatlı ile Yıldız Adana'ya gelerek, dün akşam saatlerinde Asiye Çiçek’in Dervişler Mahallesi’ndeki evine gitti. 61 gün sonra annesini gören Hatice Yıldız, sarılıp hasret giderdi. 

Bu sırada eşinin Adana’ya geldiğini öğrenen Hüseyin Yıldız, akrabası 19 yaşındaki Serkan Erdal'ı da yanına alarak Kozan’dan Adana’ya gelip, kayınvalidesinin evinde soluğu aldı. Eşini, kayınvalidesinin evinde Hüseyin Bolatlı ile birlikte gören Hüseyin Yıldız, çılgına döndü. 

DÖVEREK BAYILTIP, BOYNUNA İP BAĞLADILAR

Elindeki kurusıkı tabancayla havaya bir el ateş eden Hüseyin Yıldız, Bolatlı’ya saldırdı. Yıldız, beraberindeki Serkan Erdal ile birlikte, Bolatlı’ya sopa ve döner bıçağıyla vurmaya başladı. Kavga sırasında elinden yaralanan Yıldız, Bolatlı’yı bayıltana kadar dövdü. Aldığı sopa ve silah kabzası darbeleriyle iki gözü şişen ve başının büyük bölümünde morluklar oluşan Bolatlı, ağır yaralandı. 

Bunun üzerine Hüseyin Yıldız, Serkan Erdal ile birlikte Bolatlı’yı, boynuna ip bağlayıp sürükleyerek ikinci kattan indirdi. Daha sonra Bolatlı’yı 01 F 7047 plakalı otomobilin bagajına koyan Yıldız ve Erdal, Kozan Yolu Mustafalar Köyü kenarında bir tarlaya götürdü. Yıldız ve Erdal, boynuna bağladıkları iple boğmak istedikleri Bolatlı’yı sopa ve demir çubukla burada da dövmeyi sürdürdü. Öldüresiye dövülen ve bayılan Bolatlı’yı otomobilin arka koltuğuna yatıran Yıldız ve Erdal, tekrar otomobile binip şehir merkezine döndü. 

‘KARIMI KAÇIRDI, DÖVDÜM’
Bu sırada, evde bırakılan Hatice Yıldız ile annesi Asiye Çiçek’in haber vermesi üzerine harekete geçen polis, Hüseyin Yıldız ve Serkan Erdal ile yaralı Bolatlı’nın bulunduğu otomobili Kozan Yolu Yeşil Bulvar girişinde durdurdu. Kaçmak isteyen Yıldız ile Erdal, yakalanarak gözaltına alınırken, Hüseyin Bolatlı, otomobilin arka koltuğunda baygın halde bulundu. Boynunda ip bağlı olan Bolatlı, çağrılan ambulansla Adana Numune Hastanesi’ne götürüldü. Tedavi altına alınan Bolatlı’nın hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi. Gözaltına alınan Hüseyin Yıldız ve Serkan Erdal ile birlikte Hatice Yıldız ve Asiye Çiçek de, ifadeleri alınmak üzere Akıncılar Polis Merkezi’ne götürüldü. Gözaltına alınırken sağlık kontrolünden geçirilen Hüseyin Yıldız, “Karımı kaçırdı, ben de dövdüm” dedi. 

KADINI ÖLÜMLE TEHDİT ETMİŞ

Hatice Yıldız ise, “Hüseyin Bolatlı beni zorla kaçırdı. Elinden kaçmak istedim, ama beni ölümle tehdit etti. 61 gün boyunca beni esir etti. Evime dönmek istedim, izin vermedi. Ben de, annemin hasta olduğu yalanını uydurdum, Adana’ya gelmemizi sağladım. Kurtulduğuma çok sevindim” diye konuştu. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Tahsin ÜLKER/ADANA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;