Karısını öldürüp çiçeklerle süsledi!

Karısını öldürüp çiçeklerle süsledi!

İzmir´in Karşıyaka ilçesine, tefecilere olan borçlarını ödeyemeyen M.A.T. (Mehmet Ali Topgöden), 15 yıllık eşi Hatice Faike Topgöden´i, boğazını keserek öldürdükten sonra, yatak odasında çiçeklerle süsleyip cenaze töreni yaptı, üç gün sonra dairenin anahtarını posta kutusuna bırakıp olayı polise bildirdi. Yaklaşık 70 hap içtikten sonra çay bahçesinde otururken yakalanan M.A.T.´nin, 5 ayrı meptup bıraktığı öğrenildi.

Olay, bugün (perşembe) saat 14.00 sıralarında, Yalı Caddesi, 82 numaradaki apartmanın 6. katında meydana geldi. 155 polis imdat hattını arayan bir kişi, eşini öldürdüğünü, anahtarı da dairelerinin posta kutusuna bıraktıktığını söyledikten sonra telefonu kapattı. İhbar telefonu üzerine adrese giden polis ekipleri, posta kutusundan aldıkları anahtarla girdikleri evin yatak odasında 56 yaşındaki Fatma Faike Topgöden´in cesedini buldu.

ÜÇ GÜN ÖNCE ÖLDÜRMÜŞ

Polisin incelemesinde, Topgöden´in, ekonomik danışmanlık yapan 51 yaşındaki eşi M.A.T. tarafından boğazı kesilerek öldürüldüğü belirlendi. Cesedi kokmaya başlayan Fatma Faike Topgöden´in, üç gün önce öldürüldüğü tespit edildi. Ceset savcının incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu´na gönderildi.

YATAK ODASINDA TÖREN YAPMIŞ

Olayın ardından cesedin bulunduğu odaya bırakılan mektupları inceleyen ekipler, 70 hap içererek intihar girişiminde bulunduğunu söyleyen M.A.T.´ı, aramaya başladı. Polisin araştırmalarının ardından dolandırıcılık suçundan kaydı bulunan M.A.T., çay bahçesinde otururken bitkin halde yakalandı. Karşıyaka Devlet Hastanesi´ne kaldırılan katil koca, ilk kontrollerinin ardından cinayet büro Amirliği´ne götürüldü.

Eşiyle 15 yıl önce evlenen M.A.T.´nin, 1.5 yıl önce yeni evlerine taşındıkları bu süre içerinde de harcamalarından dolayı yüksek miktarda borçlandıkları öğrenildi. M.A.T.´nin, tefecilerden de borç alıp ödeyemeyince bunalıma girdiği, bunun üzerine de tartıştığı eşini, boğazını keserek öldürdüğü saptandı. M.A.T.´nin, olayın ardından eşinin cesedini odalarındaki yatağın üzerine yatırdığı, üzerini çarşafla başına kadar kapattıktan sonra da çiçeklerle süsleyip kendince üç gün boyunca cenaze töreni yaptığı ortaya çıktı.

5 AYRI MEKTUP YAZMIŞ

Eşi için cenaze töreni düzenleyen M.A.T., daha sonra da, 5 ayrı mektup yazdı. M.A.T.´nin sayın yetkililer diye başladığı mektubunda, ``Eşimle bütün mal varlığımızı bitirdik, yüksek miktarda borçlarımız var. Eşimin benden başka kimsesi yok. Benden sonra ona kimse bakmaz. Olayın sorumlusu benim'' şeklinde yazdığı, diğer iki mektubunda, komşularına ve apartman kapıcısına emeklerinden dolayı teşekkür ettiği, 4. mektubunda kardeşlerinden borçlarını ödemesini istediği, savcıya yazdığı 5. mektupta ise, cenazesinin satın aldığı mezarlığa gömülmesini istediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.