Karlov soruşturmasında Rus uzmanlar da şifreyi kıramadı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastine ilişkin soruşturma kapsamında, suikastin faili Mevlüt Mert Altıntaş’ın cep telefonunun şifresini kırmak için Ankara’ya gelen Rus heyetteki uzmanların da telefonu açamadığı öğrenildi

08 Mart 2018, Perşembe 21:09
A A
Soruşturma kapsamında Ankara’ya gelen Rus heyette bulunan uzmanlar, soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı ile görüştü.

TELEFONU AÇAMADILAR

Savcının huzurunda suikastın faili Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polis Mevlüt Mert Altıntaş’a ait telefonun şifresini kırmaya çalışan uzmanlar, tüm uğraşlarına rağmen telefonu açamadı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, telefonun açılması için yabancı bir firmayla temasa geçtiği, firmanın yetkililerinin nisan ayında Ankara’ya gelecekleri öğrenildi.

7 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Karlov, 19 Aralık’ta Ankara’da katıldığı bir sergide uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Karlov suikastının faili Mevlüt Mert Altıntaş, polisin açtığı ateş sonucu öldürülmüştü. Cinayetle ilgili aralarında Guru Medya Yayın Grubu Başkanı Hayreddin Aydınbaş ve serginin organizatörlüğünü yapan Mustafa Timur Özkan’ın da aralarında bulunduğu 3’ü polis 7 kişi tutuklanmıştı.


Rus heyet Karlov cinayeti için Ankara'da


Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Gennadiyeviç Karlov Ankara’da silahlı saldırıda hayatını kaybetti

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;