Kars'ı karıştıran papaz mumyası

Kars'ta binlerce kişinin cep telefonu mesajıyla birbirine gönderdiği tabut içerisinde bozulmamış papaz mumyası kenti karıştırdı

Kars'ı karıştıran papaz mumyası

Karslılar, altın tabut içerisinde bulunan bir Papaz mumyasını konuşuyor. Yaklaşık iki hafta önce cep telefonları aracılığıyla binlerce kişinin eline geçen görüntüler, kısa sürede kentin ana gündemi oldu.

Toplam 70 saniyelik görüntülerde bir tabut içerisinde mumyalanmış bir papaz cesedi bulunuyor. Orijinalliğini koruyan sakallı mumyanın başında altın taç, belinde altın kemer, göğsünde balık ve kasık bölgesindeki kartal şekli üzerinde yazıların yanı sıra mumyanın sağ tarafında da altın bir ok yer alıyor.

Tabutun baş kısmında ise çeşitli yazılar bulunuyor. Papaz mumyası görüntülerinin, birkaç kişi tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildiği anlaşılıyor.

İl genelinde binlerce cep telefonuna mesajla gönderilen Papaz mumyasının Kağızman ilçesinde ya da Digor'a bağlı Ermenistan sınırında bulunan Kilittaşı Köyü'nde bulunduğu ve biri Ermeni ikisi Türk üç kişi tarafından Ermenistan'a kaçırılmak üzereyken, Kağızman- Iğdır karayolunda Jandarma tarafından yakalandığı iddia edildi.

Kentte herkesin konuştuğu ve görüntülerle de desteklenen dedikoduların gerçeği yansıtmadığını belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, "Ben de görüntüleri internet sitelerinde izledim. Böyle bir şey olsa haberimiz olurdu. Ama bize resmi olarak yansıyan herhangi bir şey yok" dedi.

İşte o görüntüler...

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

 Mukadder YARDIMCIEL/KARS (DHA)