Kartal E-5 ulaşıma kapandı!

Kartal Cevizli mevkiindeki su baskını nedeniyle E-5 ulaşıma kapandı

Kartal E-5 ulaşıma kapandı!

Poyraz fırtınası ile sağanak yağmur İstanbul’da yaşamı olumsuz etkiledi. Sağanak yağmur Anadolu Yakası’nda daha etkili oldu. Kartal, Maltepe, Beykoz ve Sultanbeyli, bazı işyerleri ile evleri su bastı. İstanbul Valisi Muammer Güler, Sultanbeyli, Kartal ve Maltepe'de 60'a yakın ev ve işyerini su bastığını açıkladı.

Kartal Cevizli köprü altındaki su birikintisi nedeniyle çok sayıda araç mahsur kaldı. Buradaki su baskını nedeniyle E-5 ulaşıma kapandı.

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), bugün yapılması gereken 07.00’deki Yenikapı-Bandırma, 08.00’deki Armutlu-Armutluk-Yenkapı-Bostancı, 09.00’daki Bursa-Kadıköy-Kabataş, 09.30’daki Bostancı-Yenikapı-Marmara-Avşa, 13.00’deki Kabataş-Kadıköy-Bursa, 15.30’daki Bursa-Kadıköy-Kabataş, 15.30’daki Bandırma-Yenikapı-Bostancı, 18.00’deki Bostancı-Yenikapı-Kabataş, 18.30’daki Bandırma-Yenikapı-Bostancı, yarın yapılacak olan 15.30’daki Avşa-Yenikapı-Bostancı ve 15.30’daki Bandırma-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferlerini iptal etti.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü, perşembe günü ani sel, su baskını, çatı uçması ağaç ve direklerin devrilmesi ile kara ve deniz ulaşımında aksamaların yaşanabileceği uyarısında bulunmuştu.

Olumsuz hava koşulları dün sabah İstanbul'un kuzey ve batı kesiminde başladı öğleden sonra ve akşam saatlerinde ise tüm İstanbul’da etkili oldu. Yarın da poyraz fırtınası ile Anadolu yakasında sağanak yağış devam edecek. Meteoroloji yetkilileri tedbirli olunmasını istedi.

 DHA