Kate Middleton'ın parlak ve temiz cildinin sırrı

Cambridge Düşesi Kate Middleton’un parlak ve pürüzsüz bir cilt için ne yaptığını öğrenince çok şaşıracaksınız. Meğer bunca zamandır hep yanlış temizlemişiz…  

11 Temmuz 2017, Salı 09:35
A A

Cambridge Düşesi Kate Middleton her zaman parlak ve pürüzsüz cildi ile dikkat çekiyor… Durum böyle olunca da İngiliz Düşesin günlük cilt bakım alışkanlıkları da büyük merak konusu haline geliyor. 

Neyse ki Middleton’un makyaj artisti Arabella Preston hepimiz merak ettiği o rutini The Cut.com’a açıkladı. 

Parlak ve pürüzsüz cildin sırrının tamamen havlu ile alakalı olduğunu belirten Preston, Kate Middleton'ın kullandığı havlunun ve doğal yağların, ciltteki kirleri tamamen çıkarttığını anlattı. 

Havlunun diğer yüz temizleme ürünlerine göre daha yumuşak olduğunu söyleyen makyaj artisti, "ayrıca havlu ile cildinizdeki ölü derileri de temizlemiş olursunuz" dedi. 

SAÇLARININ BAKIMI İÇİN İSE...

SAÇLARININ BAKIMI İÇİN İSE...

Her zaman çok güçlü ve canlı saçlara sahip olan Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın saç stilisti Richard Ward ise kadınların saç konusunda farkında olmadan birden fazla hata yaptığını söylüyor! Bakın Ward, hangi hataları ASLA Kate Middleton'un üstünde uygulamıyor...  

Richard Ward “Saçları şekillendirmek için çok fazla ürün kullanmak saçları ağırlaştırıyor ve yağlandırıyor diyor ve her zaman saçlar için de “az çoktur anlayışını benimseyin diye belirtiyor.

Kate Middleton’ın canlı saçlarının arkasındaki isim Ward, saç kremi kullanmayanların büyük hata yaptığını belirtiyor. Saç kreminin saçı yumuşattığını ve bu sayede sağlıklı ve yumuşak bir görünümü olduğunu belirtiyor. 

Saçların uzun süre durulanmadığında şampuan kalıntılarının saçı yapış yapış bir hale sokacağını belirten Ward, şampuan ve saç kremi uygularken her yana masaj yaparak ürünlerin her noktaya ulaştığından emin olmamız gerektiğini de söylüyor. 

Parlak saçlar istiyorsanız o zaman birkaç saniye soğuk su altında kalma cesareti göstermeniz gerekiyor. Richard Ward bu yöntemin kulağa işkence gibi geldiğini ancak saç kremi kullandıktan sonra bu şekilde soğuk su tutmanın büyük fark yarattığını iddia ediyor. 

Soğuk suyun yarattığı etki gibi saç kurutma makinesini serin bir şekilde tutmak da saçları şekillendirirken yardımcı oluyor. Ward saç kurutma makinelerinde serin tuşunun bulunduğunu ancak insanların bunu görmezden geldiğini belirtiyor. 

Soğuk su ve iyi şampuanlarla da bir yere kadar… Ward’a göre sağlıklı ve güzel saçlar için dıştan olduğu kadar içten de özen göstermek büyük önem taşıyor ve dengeli bir beslenme şekli öneriyor. Diğer tavsiyeleri okumak için ise tıklayın.